Розповідаю чим я обприскую Помідори в період цвітіння, для гарного зав’язування плодів

Гарне зав’язування плодів – найважливіша складова отримання багатого врожаю помідорів. Тому в період свого цвітіння вони повинні знаходитися в максимально комфортних для них умовах. У цей час я обов’язково проводжу позакореневе підживлення помідорів, яке забезпечує рослину всіма необхідними йому компонентами.

Із задоволенням розповім, чим я обприскую свої помідори. Розповім Вам про кілька засобів, ефективність кожного з яких була перевірена особисто мною практичним шляхом.

Особливість позакореневого підживлення
Добрива для помідорів у період їхнього цвітіння я вношу позакореневим способом, тобто шляхом обприскування. Виконую його як по листі і стеблах кущів, так і по землі, в межах радіусу рослини.

Такий спосіб підживлення, на мою думку, дозволяє досягти максимально високих результатів. Зрештою, помідори отримують поживні речовини у більшій кількості ніж кореневим способом.

Борна кислота
Борна кислота – саме, на мою думку, ефективне позакореневе добриво. Бор має велике значення для правильного перебігу обмінних процесів.

Поживний розчин готується дуже просто. На 10 л води береться 5 г борної кислоти.

Варто мати на увазі, що у холодній воді бор погано розчиняється, тому його розводять лише у теплій воді. Щоб не нагрівати всі 10 літрів води, візьміть 1 літр теплої води, розчиніть необхідну кількість речовини, а потім влийте у загальну ємність.

Підживлення бором допоможе помідорам навіть тоді, коли рослини при активному цвітінні зовсім не утворюють зав’язі.

Йод
Підживлення на основі йоду готується з використанням молока. Важливо, щоб молоко мало низький відсоток жирності (максимально допустиме значення -2,5%). В іншому випадку після такої обробки на стеблах і листі утворюється плівка, що перешкоджає фотосинтезу. Відповідно, шкоди від такого обприскування буде набагато більше, ніж користі.

Отже, для приготування підживлення я беру 9 л води, 1 л молока і додаю 5 крапель йоду.

З йодом не перестарайтеся, відміряйте його кількість, при перевищенні можна нанести опік рослині. Добре перемішую суміш та відправляю її в пульверизатор. Таке йодово-молочне добриво запобігатиме опаданню зав’язі.

Стимулятори зав’язі
Для підвищення зав’язуваності плодів добре допомагають стимулятори плодоутворення, які забезпечують зав’язування при жарі і холоді, дощі та посусі і навіть за відсутності комах, що запиляють.

Які бренди використовувати вирішувати Вам.

При їх застосуванні важливо суворо дотримуватися інструкцій та дотримуватися рекомендованих доз.

Обов’язково проведіть позакореневе обприскування помідорів у період їх цвітіння. Тільки в цьому випадку на кущах утворюється багато зав’язі, і Ви зможете розраховувати на отримання багатого врожаю смачних та корисних плодів.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*