Коли потрібно збирати цибулю, і як її зберігати щоб вона пролежала до весни

Варто пам’ятати, що правильно зібрана цибуля збережеться до нового врожаю.

Правильно зібрана цибуля зберігається довго

Ближче до середини липня, дозріла до цього часу цибуля більше не потребує вологи. До кінця місяця її обов’язково слід прибрати, оскільки строк зберігання овочу в результаті затримки збору значно скорочується. Зібраний урожай дуже важливо добре висушити, інформує Ukr.Media.

Строго кажучи, не можна сказати що цибулю збирати потрібно конкретно в середині, в кінці липня або на початку серпня. Все залежить від часу висадки, а також від клімату і погоди саме у вашому регіоні.

Головне знати, що приблизний термін дозрівання цибулі — близько 80 днів з моменту посадки. Природно, якщо ви посадили цибулю на початку червня, в середині липня вона до збирання буде ще не готова, а якщо посадка була в квітні, можливо варто зібрати цибулю і в перші липневі дні. Далі готовність цибулі потрібно визначати за станом грядки.

Ознаки зрілості цибулі:

  • перо цибулі пожовтіло, частково або повністю полягло;
  • шийка цибулини стала тонкою і підсохла;
  • шкірка на верхівці цибулини, яка виступає з землі, суха і починає лущитися;
  • головки цибулі повністю сформовані і придбали характерне для конкретного сорту забарвлення.

Як зберігати цибулю

Цибулю збирають в сухий, сонячний день, ніяк не в похмурий і ні в якому разі не в дощовий. Навіть якщо не все пір’я повністю пожовкло до часу збору врожаю, цибулю все-одно потрібно збирати. Якщо необхідно, то використовується інструмент, тому що рослину не слід сильно тягнути, щоб головки цибулі не були пошкоджені, а лусочки не були очищені.


Ретельно очистіть цибулини від ґрунту і залиште на 1-2 дні на сонці, щоб вона добре просохла. Після, висушену цибулю розкладають тонким шаром у затінку, але обов’язково добре провітрюваному місці, і просушують від тижня до 10 днів.

Після просушування цибуля очищається від пір’я, але не до кінця. Потрібно залишити близько 12-15 см пера. Це знизить ризик проникнення патогенних мікроорганізмів у цибулину під час зберігання. Ті, хто дотримується традицій наших бабусь, можуть сплести перо в кіски і розвісити в прохолодних, добре вентильованих підвалах або на горищі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *