Почастуйте мурах цим «десертом», і вони разом з попелицею зникнуть з ділянки

Влітку в саду та городі господарюють не лише садівники та городники, а й мурахи. Ці трудяги ходять по ділянці і безцеремонно влаштовують мурашники, де вважають за потрібне. Якщо не чинити «опір», то вся ділянка стане мурашиною імперією.

Самі вони, звичайно, не такі небезпечні, як їхні «колеги» – попелиця. Ось хто завдає серйозної шкоди, так це попелиця. Але вони одне без одного нікуди. Тому що мурахи харчуються рідиною, яку виділяє попелиця. Ось ці трудяги і захищають своє «джерело харчування» від зазіхань інших комах. Тому позбудемося мурах, позбудемося попелиці.

Але для багатьох городників – це справа непосильна. Тому що перепробовані всі магазинні хімікати, з позначкою «від мурах», усі народні дідусі та бабуси засоби, а цим все байдуже.

І ті городники, хто все ще програє у сутичці, напевно, ніколи не використовували саморобний засіб на основі борної кислоти. Ця речовина має згубну дію на травневу систему комах. Мурахи гинуть через те, що не можуть харчуватися.

Причому якщо до інших інсектицидів мурахи виробляють стійкість, то до бору ні.

Найпростіший варіант – розсипати порошок стежками пересування мурах. Але найефективніше – це приготувати солодкі приманки. Мурахи – відомі ласуни і не пройдуть повз «десерт». І самі з’їдять і в мурашник віднесуть, щоб інших погодувати.

Рецептів десерту можна бути кілька. Їх навіть легко придумати самим, головне – трохи фантазії та трохи борної кислоти.

Зокрема кислоти знадобиться 10 гр. Зазвичай у такому фасуванні речовина і продається.

Перший варіант
Розвести пакунок кислоти в половині літра теплої води. У теплій воді кристали «охочіше» розчиняються. І замочити у готовому розчині на 3-4 години шкірки від банана. Краще брати шкуру від добре дозрілих фруктів, тому що вона солодша.

Власне, бананові шкірки і будуть приманкою. Потрібно буде лише розкласти їх поряд з мурашиними гніздами і на маршрути цих комах.

Другий варіант
Розчинити пакетик кислоти в 0,5 л води, додати цукор, варення, мед (на вибір) розлити в невеликі мисочки-кришки і розставити по ділянці.

Третій варіант – кульки-приманки
Потрібно 2 яйця, чайна ложка меду і така ж ложка борної кислоти. Яйця відварюємо у круту. Знадобляться лише жовтки. Їх потрібно виделкою розім’яти у пюре. Туди ж додати решту інгредієнтів – мед та борний порошок. Все ретельно перемішати. Вийде досить еластична маса, щоб накатати з неї кульки.

Приманку також розкласти по дорозі комах. І запах яєць, і солодкість меду є привабливими для мурах. Вони із задоволенням і самі поїдять і віднесуть матці до мурашника. До речі, такий же рецепт добре працює і проти тарганів. Це просто на замітку.

Незабаром після застосування десертів на основі борної кислоти мурахи зникнуть з ділянки. А разом із мурахами зникне і попелиця. І клопоту у садівників точно поменшає.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *