6 секретів великого врожаю моркви на вашій грядці

Морква є дуже невибагливою ​​у вирощуванні культурою. Багато городників саджають її навіть на ділянках, де немає можливості здійснювати регулярний полив. Досвідчені люди часто говорять, що моркву всього лише потрібно вчасно посіяти і прорідити, тоді залишиться тільки своєчасно прибрати її на зберігання.

Але таке легковажне ставлення до справи загрожує неприємними сюрпризами. Адже навіть в такій простій справі, як вирощування солодкого оранжевого коренеплоду, є свої секрети. Їх обов’язково потрібно знати, якщо є бажання виростити відмінний урожай моркви. Самих слушних порад, правил і премудростей набереться рівно шість.

Секрет №1

Моркву потрібно зуміти посадити в такий час, коли грунт ще не просох від весняної вологи. Справа в тому, що ця овочева культура дуже важко сходить. Її насіннєва оболонка просочена спеціальними природними речовинами, які заважають несвоєчасному проростанню. Тому сіяти потрібно тільки у вологий грунт, інакше сходи не з’являться. Єдиним порятунком тут буде тільки затяжний хороший дощ.

Секрет №2

Деякі городники застосовують маленьку хитрість при підготовці морквяного насіння, яка сприяє ліквідації покривних речовин, які виступають перешкодою проростання. У розчин для замочування додають кілька крапель горілки або спирту.

Секрет №3

Потрібно не забувати при посадці ущільнювати землю. Багато плескали грунт на грядці до посіву насіння долонею або плоскою палицею.

Секрет №4

Сходи моркви потребують проріджуванні. Необхідно стежити, щоб коренеплоди залишалися один від одного на пристойній відстані більше 3 см. Це дозволить рослинам самостійно відбирати з грунту поживні речовини в необхідній кількості. Крім того, це виключить деформування моркви – вона не буде кривою і розтріскуватися.

Секрет №5

Необхідно стежити, щоб коренеплоди моркви не були видні з землі. У разі необхідності потрібно прикривати, пігортають землею верхівки всіх коренеплодів, які стирчать з грунту. По-перше, частина, яка буде знаходитися довгий час на світлі, позеленіє, її не можна буде вживати в їжу. Як мінімум доведеться зрізати пристойну частину овоча перед їжею. По-друге, на частини між бадиллям і коренеплодом любить відкладати яйця морквяна муха, а цього не можна допускати.

Секрет №6

Не забувайте, що прибирати моркву потрібно в суху погоду. Це правило забезпечить гарну схоронність овоча на всю зиму, якщо ви забезпечите йому комфортну вологість і температуру зберігання.

Знаючи ці 6 секретів вирощування моркви і застосовуючи їх, виростити відмінний урожай моркви не так вже й складно.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *