Що потрібно зробити перед посадкою, щоб цибуля не стрілкувалася

Цибулеві стрілки доставляють багато прикростей власникам цибульних грядок, адже стрілки на рослині гарантують низьку якість майбутнього врожаю – такі цибулини не виростуть великими, а ще вони практично не зберігаються. Тому не допустити це явище стає завданням номер один.

З іншого боку, квітконоси (а стрілки – це саме квітконоси) – явище закономірне, якому піддається кожна квітуча рослина.

Що може загальмувати стрілкування цибулі, і чи є можливість уникнути його зовсім?

Виявляється, є. Нижче приведемо найпопулярніші способи обробки сівка перед посівом і ряд інших секретів.

1. Посадка цибулі в холодну погоду (або, наприклад, посадили ви сввок – а після значно похолодало, мало не до заморозка) провокує появу стрілок. Те ж можна сказати, коли ви садите цибулю раніше терміну, в непрогрітий грунт. При цьому цибулини не замерзають, вони всі проростуть, просто трохи пізніше. А через визначений термін дружно «заколосяться».

2. Севок вибирайте прискіпливо – він не повинен бути пророщені, лушпиння повинне бути блискучим, щільним, глянцевим. Ще одна закономірність, яку помітили дачники – чим більший сівок, тим вище шанс, що він піде в стрілку. На посадку вибирайте цибулини невеликого калібру – при грамотному догляді він виросте в хороші, великі цибулини.

3. Ще одна хитрість: перед посадкою рекомендується прогріти цибулини. Коробку з посадковим матеріалом розмістіть на пару діб біля батареї або в теплому приміщенні. Для чого це робиться? Якщо в загальних рисах, то висока температура притупляє дію гормону росту в рослинах, а саме він викликає цвітіння цибулини.

4. Деякі городники перед посадкою обробляють сівок в содовому розчині. Приготуйте наступний склад: на 10 літрів води температурою 50-60 градусів візьміть чайну ложку харчової соди. Занурте сівок в розчин на 15 хвилин, потім розкладіть його в один шар по картонним коробкам і відправте на просушку.

До речі, можна поєднати процедуру з прогріванням – після содової «ванни» розташуйте коробки з сівком близько опалювальних приладів на добу-дві.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *