7 ознак того, що ви – токсична матір

Мами дуже часто думають, що роблять своїй дитині тільки краще. Але при цьому вони можуть пригнічувати її, руйнувати самооцінку і заганяти у рамки. І деякі з таких мам них навіть не підозрюють, як їх поведінка боляче відбивається на дітях. 

Подивіться навколо! Всі невдахи та нещасні люди – це продукт, який вийшов завдяки таким мамам. Затюкание діти виросли й давно зрозуміли: хто зламав їм життя. Але вже навряд чи зможуть щось виправити.

Погляньте на себе збоку, щоб зрозуміти, чи не ламаєте ви «своїм вихованням» рідної людини.

Ознаки токсичної мами

1. Ви все критикуєте

Ви хочете, щоб ваша дитина була найкращою. Щоб зробити своє чадо таким, потрібно його ткнути носом в усі помилки?

“Ти лінива, малюнок вийшов дуже простим… Якщо не я, то хто скаже правду?”

Напевно ви хочете, щоб людина усвідомила свої помилки. Але постійна критика тільки знижує самооцінку.

2. Ви порушуєте особисті кордони

Кожен батько переживає за своє чадо, але іноді занадто. «Токсична мама» без стуку входить до кімнати, риється в речах, підслуховує розмови. Вона вирішує з ким вам зустрічатися й дружити. Наслідки такої поведінки можуть бути жахливими.

3. Ви мало хвалите

Ви так боїтеся перехвалити дитину, що не робите цього взагалі. «А раптом подумає, що він досконалість та перестане намагатися?» – думаєте про себе ви. Але це ви склали для себе у голові сценарій, який, швидше за все, ніколи не збудеться. Не переставайте хвалити! Ніколи!

4. Ви думаєте, що дитина все робить вам на зло

Дитина робить вам все на зло? «Народився – щоб псувати вам життя», «гуляє допізна – щоб ви переживали», «погано вчиться – щоб нерви вам псувати». А вам не спадало на думку, що причини можуть бути зовсім іншими?

5. Ви порівнюєте дитину з іншими

«Ось у Машки донька відмінниця!» – говорите ви своєму чаду, щоб надати хороший приклад. Але дитина не прагне стати краще когось. Вона тільки зайвий раз переконується у тому, що вона – невдаха.

6. Ви намагаєтеся бути другом вашій дитині

Якщо ви хочете побудувати довірчі відносини з дитиною, не обов’язково бути йому «крутою подругою». Він повинен відчувати ваш авторитет. Дитина й «крута матуся» не повинні бути друзями, щоб не конкурувати.

7. Ви маніпулюєте

Щоб чогось добитися від дитини, ви маніпулюєте нею. Ви плачете, викликаєте співчуття. Вас не цікавлять його почуття, плани, мрії. Вам важливо власне благополуччя.

Напевно ви хочете кращого для вашої дитини. Але іноді те, що ми робимо на благо, навпаки, шкодить. Помітили у себе подібні ознаки?

Ця інформація ннесе виключно ознайомчий характер та не замінює консультацію сертифікованого профільного фахівця.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *