Психічна втома: люди, які нас виснажують

Намагайтеся оточувати себе людьми, які надихають вас. Якщо вам все-таки доводиться спілкуватися з тими, хто вас виснажує, знайдіть спосіб поповнити запаси енергії після такого спілкування.

Наш розум вбирає, як губка, всі взаємодії з іншими людьми, які ми здійснюємо щодня. Є люди, які надихають нас, вони дають нам підтримку, позитив і енергію. Проте, є і ті, хто, майже непомітно для нас, завдають нам шкоди: спілкування з ними нас стомлює. Ця втома не має нічого спільного з фізичними навантаженнями, вона не така, як якщо б ми тягали тяжкості або пробігли марафон. Ми говоримо про психічну втому.

З неврології та психології ми знаємо про те, що мозок працює по-різному в залежності від того, чи є ви екстравертом або інтровертом. Мозку інтроверта, наприклад, потрібні моменти самотності для того, щоб «зарядити батарею».

Якщо такі люди змушені тривалий час активно спілкуватися, або поруч з ними знаходиться хтось дуже балакучий, допитливий, критичний або поривчастий, це неминуче призводить до значного розумового перевантаження.

У всіх нас є свій поріг уразливості. Тим не менш, ми повинні також визнати, інший не менш цікавий факт.

 • Є люди, які мають особливу магію і світлом=, які роблять наше життя кращим.
 • Крім того, також є ті, які бачать проблему в кожному рішенні. Які приносять нам шторм навіть в самий безхмарний день.

Ми пропонуємо вам задуматися над цими речами, адже вони трапляються в житті кожного.

Люди, спілкування з якими надихає

Серед наших друзів або серед членів нашої родини, завжди є ті, хто надихає нас. Є ті люди, яких ми щиро любимо, адже вони справжні скарби. Вони дають нам сили ставати сильнішими з кожним днем.

Вони є справжніми опорами нашого життя. У них ми знаходимо підтримку і можемо відсторонитися від багатьох речей, які нас турбують або викликають сумніви.

Їх мудрість заснована не на книгах, а купується з життєвим досвідом, як відображення інтуїтивного і інтелектуального розуму.

Якими ж ще якостями вони володіють?

Люди, які нас надихають і яким ми не байдужі

Є друзі, яким навіть не потрібно нічого говорити. Вони дивляться нам в очі і читають між рядків. Їм не потрібно нічого більше робити, вони просто знають, коли нам потрібна підтримка або потрібно виговоритися, скинувши напругу.

 • Такі здібності з’являються завдяки тому, що в їх головному мозку добре розвинена права півкуля. Ця область відповідає за рефлексію, творчий підхід, а також дає здатність чуйно спостерігати і пов’язує нас з емоційним світом.
 • Людина, яка надихає, розуміє принцип взаємності. Необхідність давати і брати, щоб створювати емоційні зв’язки, від яких виграють всі, і ніхто не залишається в програші.
 • У свою чергу, вони ніколи не проявляють зарозумілість, щоб показати, що вони знають більше, ніж ми.

Тому що той, хто нас надихає, не пригнічує. Навпаки, він розуміє право кожного на свою точку зору. Вони є для нас прикладом, але поважають наш вибір, наші думки.

Люди, які виснажують

Як ми вже відзначали на початку, кожен з нас має свій поріг уразливості в стосунках з іншими людьми.

Якщо ви належите до екстравертів, вас не стомлює спілкування з нахабними людьми, які постійно відпускають жарти або просто дуже енергійні.

Проте, якщо наш мозок працює в більш розслабленому режимі, цілком можливо, що деякі типи особистостей залишають нас без сил і бажань.

Проте, існує також річ, з якою всі згодні: є люди, поведінка яких завдає фізичну і психологічну шкоду.

Ось ознаки, які характеризують їх:

 • вони є постійним джерелом негативу;
 • вони зосереджені лише на проблемах, скаргах та критиці. Їх стакан завжди наполовину порожній, і вони бачать темну сторону Місяця;
 • на додаток до негативу і твердої впевненості, що весь світ проти них, такі люди нікого не поважають і вкрай егоїстичні;
 • їх розмова завжди починається і закінчується з «Я». Вони не можуть бачити далі свого носа і обмежуються лише тим, що представляє інтерес для них.

Зовсім не просто жити поруч з такими людьми, розум яких завжди закритий і які не можуть відкрити очі, щоб побачити те, що лежить на серці.

Проте, всі ми часто з ними стикаємося в сім’ї або на роботі. Тому далі ми розповімо, як вести себе поряд з такими особистостями.

Ми не говоримо, що треба тікати від них. Адже в кожній родині є людина, яка виснажує нас своєю присутністю і з нею неможливо вести нормальний діалог.

На роботі теж ми щодня зустрічаємося з такими людьми.

 • Ми повинні навчитися тримати дистанцію, з повагою, але рішуче.
 • Якщо вони звикли «зливати» на вас скарги і критику, дайте їм ясно зрозуміти, що ці розмови стомлюють вас і вам не цікаві.
 • Не провокуйте таку поведінку, ніколи не заохочуйте їх.
 • Тримайтеся на чималій відстані від цих людей, даючи зрозуміти, що ви їх розумієте і поважаєте, але ваш спосіб життя і думок в корені відрізняється.
 • Якщо ви змушені витрачати багато годин на спілкування з такими особистостями, спробуйте трохи говорити, намагатися їх не слухати і уявляти собі щось тихе і спокійне.

Пізніше, спробуйте зробити щось приємне для вас і намагайтеся не надавати словам і вчинкам цих людей сильне значення.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *