Група крові та ваші особливості: 6 підтверджень, що зв’язок між ними тісніший, ніж ви уявляли

Кров всіх людей ділиться на 4 групи. Цей факт відіграє досить велику роль в нашому житті: по крові визначають, чи може людина бути донором і яка група знадобиться їй при операції. Але виявилося, що наша кров визначає й інші особливості – наприклад, чи зможемо ми досягти успіху в конкретному виді спорту і часто будемо зриватися на роботі. А в Японії група крові настільки важлива, що за нею перевіряють сумісність з романтичними партнерами і роблять висновок, чи варто приймати людину на конкретну посаду.

Редакція Тутка знайшла неочевидні функції організму, на які впливає група крові. Напевно, ви здивуєтеся, як багато насправді вона визначає в нашому житті.

1. У людей з різною групою крові різні потреби в харчуванні

Відомо, що група крові впливає на здатність організму перетравлювати і засвоювати їжу. У носіїв різних типів процес травлення може дещо відрізнятися:

 • 1-ша група крові: труднощі з перетравлюванням шкідливих білків, які містяться в зернових і бобових продуктах, яйцях, молоці та морепродуктах
 • 2-га і 4-та групи: в організмі менше ферментів, що розщеплюють жирні кислоти, ніж у інших типів. Власники цих груп можуть гірше почуватися після вживання жирної їжі
 • 3-тя група: у її власників сильні імунна і травна системи, тому у них рідше бувають алергії і непереносимість до окремих продуктів

На сьогоднішній день немає доказів того, що готові дієти за групою крові ефективні. Однак, знаючи про деякі особливості організму, вам буде легше самостійно підібрати для себе відповідний раціон.

2. Власники 1-ої та 2-гої груп крові гірше справляються зі стресом

Кортизон – це гормон, що генерується наднирниками. Він викидається в кров, коли ми стикаємося з зовнішніми загрозами або потрапляємо в стресові ситуації.

Однак в житті ми досить рідко маємо справу з реальними небезпеками. Зате часто відчуваємо стрес: на роботі, вдома, та й просто в заторі. Але організм реагує на загрози і стрес однаково, викидаючи кортизон. У власників 1-ої і 2-гої груп у кров його потрапляє більше, тому вони часто менш терплячі і стримані, ніж люди з іншими групами крові.

3. За групою крові можна дізнатися схильність до хвороб

Виявляється, ризик розвитку того чи іншого захворювання, зокрема раку, залежить не тільки від спадковості або способу життя, а й від групи крові:

 • 1-ша група: ризик розвитку раку шкіри
 • 2-га група: ризик розвитку виразки і раку шлунку
 • 3-тя група: ризик розвитку раку підшлункової залози, стравоходу і жовчовивідних шляхів
 • 4-та група: ризик розвитку раку підшлункової залози

Крім того, у людей з 2-гою і 3-тьою групами крові вищий ризик розвитку серцево-судинних захворювань: у них частіше діагностують інфаркт міокарда, інсульт і тромбоз.

4. Людям з 2-гою групою крові важче схуднути

Організм людей з 2-гою групою крові гірше справляється з перетравлюванням жирної їжі, у них частіше спостерігається печія і синдром роздратованого кишківника. Крім того, вважається, що через більшу здатність до стресу носії цієї групи особливо схильні до переїдання.

Можливо, це і не про вас, але в будь-якому випадку фізичні навантаження і правильне харчування не будуть зайвими. Лікарі радять людям з цим типом крові їсти менше м’яса і більше овочів, фруктів, горіхів і бобових, багатих білком.

5. Група крові впливає на фізичні можливості

Спорт корисний для всіх. Але виявляється, що наші здібності до різних його видів залежать від групи крові:

 • 1-ша група: серед її носіїв найбільше професійних спортсменів. Відповідні види спорту – легка атлетика і боротьба. Вважається, що представники цієї групи найбільш витривалі та схильні до великих навантажень
 • 2-га група: у власників цієї групи крові витривалість нижча, але зате вона частіше зустрічається у спортсменів, зайнятих технічно складними видами спорту. Якщо у вас 2-га група, вам підійдуть гімнастика, фехтування, хокей і т. д.
 • 3-тя група: спортсмени з цією групою крові зазвичай демонструють швидкий прогрес у тренуваннях. Їм підходять види спорту, де потрібна швидкість і висока координація рухів: бокс, дзюдо, карате та інші єдиноборства
 • 4-та група: ці люди вважаються найсильнішими, тому люблять заняття в залі й часто вибирають види спорту, пов’язані з підняттям тягарів. Наприклад, можна спробувати пауерліфтинг і силову атлетику.

Звичайно, на фізичні показники впливає не тільки група крові, але й безліч інших особливостей організму, а також реальні зусилля спортсменів. Тому якщо вам подобається вид спорту, не варто від нього відмовлятися лише через «невідповідність» групи крові.

6. Група крові може впливати на темперамент людини

В Японії за групою крові людини визначають темперамент, особистісні риси, сумісність з навколишніми людьми і навіть працездатність. Ось так, на думку деяких вчених, група крові впливає на нашу особистість:

 • 1-ша група (О) – спокійні, але вперті люди
 • 2-га група (А) – люди з чутливою нервовою системою
 • 3-тя група (В) – оптимістичні, врівноважені люди
 • 4-та група (АВ) – люди, схильні до імпульсивних вчинків

Не варто ставитися до цієї класифікації занадто серйозно. Насправді доказів того, що від групи крові залежать конкретні риси характеру, немає. Однак, якщо ви, наприклад, від природи гірше справляєтеся зі стресом і більш витривалі, це, безумовно, вплине на темперамент і розвиток вашої особистості.

А ви вірите, що група крові впливає на здоров’я і характер людини?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *