6 фраз, які токсичні люди використовують, щоб знизити вашу самооцінку

«За допомогою свого негативу, жорстокості, синдрому жертви або просто божевілля токсичні люди вводять ваш мозок в стресовий стан, якого слід уникати будь-якою ціною», – доктор філософських наук Тревіс Бредбері, автор книги «Емоційний інтелект 2.0».

Згідно з інформацією онлайн-журналу «Психологія сьогодні», для більшості токсичних людей характерні одна або відразу кілька рис:

  • Вони є маніпуляторами,
  • Вони засуджують оточуючих,
  • Вони не несуть відповідальності за свої власні почуття,
  • Вони ніколи не вибачаються,
  • Вони непостійні,
  • Вони змушують людей проявляти себе і захищатися.

Токсичні особистості займають місце між маніпуляторами і любителями засудження і обожнюють говорити мерзенні слова на всіх навколо. Цілком очікувано, що багато хто з цих слів говоряться лише для того, щоб поранити когось, і, можливо, навіть вас.

Токсичні люди відомі звичкою проектувати невпевненість і низьку самооцінку на інших людей. Якщо ви знайомі з такою людиною, то вкрай важливо розуміти, що нічого з того, що вони говорять, не можна приймати близько до серця. Насправді, грубіяни нікчемні й намагаються використовувати інших, щоб поліпшити своє самопочуття.

Хоча токсичні особистості можуть отруювати світ навколо себе однією своєю присутністю, все ж у них є кілька загальних фраз.

6 виразів, які найчастіше можна почути від токсичного людини:

1. «Ти занадто драматизуєш».

Таким способом токсичний людина змушує людей повірити в те, що саме вони винні в сформованій важкій ситуації. Шкода самооцінці тут не завжди завдає «королева драми» (хоча саме так це і виглядає) – дуже часто людина виявляється жертвою добре замаскованої маніпуляції.

Є висока ймовірність того, що токсична людина навмисно заподіяла комусь шкоду і не відчуває при цьому ніяких докорів сумління. Подібні фрази можуть потрясти співрозмовника, особливо якщо він знаходиться в делікатному становищі.

2. «Ти й гадки не маєш, про що говориш».

Людям не подобається, коли їм кажуть, що вони сказали щось неправильно. Вислови на кшталт «Ти не знаєш, про що говориш» випромінюють відчуття інтелектуальної переваги, яке більшість з нас засуджує.

Такі слова можуть завдавати шкоди співрозмовнику і принижувати його. Швидше за все, так токсичний людина намагається піти від своїх проблем. Як показує практика, такі люди не відчувають сорому за свої дії.

3. «Це ти у всьому винен».

Що б не трапилося, в цьому може і не бути вашої провини. Але, граючи в адвоката диявола, токсичний людина скаже, що винні саме ви. Що це означає? Все просто – з точки зору таких особистостей для озброєння згодиться будь-яка образа.

Можливо, ви десь і допустили помилку, і тепер її використовують з метою виправдати свою поведінку. В кінцевому підсумку така маніпуляція всього лише порожній звук, але тільки до того моменту, коли хтось від неї постраждає.

4. «Ти просто не впевнений в собі».

Взаємні звинувачення тривають. Чесна людина не стане підживлювати свою енергію за допомогою чужого страху або тривоги. Але, знову-таки, грубіяни аж ніяк не благородні особистості. Крім вираження повної неповаги, у наведеній вище фразі закладена маса іронії.

Токсичні люди дуже невпевнені в собі. Вони перекладають на вас свої проблеми і можуть просто не знати про інші можливі способи висловити своє передбачуване недосконалість. Але це не виправдовує відкритого нехтування до іншої людини і до його самооцінці.

5. «Я не хочу дружити або зустрічатися з людиною, яка …».

Ці слова призначені для використання як загроза або для постановки ультиматуму. У будь-якому випадку, справжній друг чи товариш ніколи не скаже подібного і тим більше не скаже цих слів вголос, не будучи при цьому гранично щирим.

Проте, саме це і відбувається: токсичних особистостей турбує не ваша поведінка, а те, як вами можна скористатися. Так вони звалюють на вас свої проблеми. І, само собою зрозуміло, ніхто не повинен дозволяти так з собою поводитися.

6. «Ти … (вставте будь образливе слово)».

Немає нічого дивного в тому, що у токсичних людей присутні риси нарцисизму. Коли пасивно-агресивна поведінка (або будь-яка інша техніка маніпуляції) не впливає на жертву, вони вдаються до старих добрих образам. Як правило, це ознака відчаю і морального каліцтва – природних якостей всіх грубіянів.

Три улюблені фрази токсичної людини: «Ти ідіот», «Від тебе немає ніякого толку», «Ти невдаха». Якщо ви коли-небудь почуєте на свою адресу щось таке, то нехай втіхою для вас стане розуміння того, що ці слова аж ніяк вас не стосуються. Як уже згадувалося раніше, грубіяни використовують вас в ролі слухача, на якого можна вилити все, що накопичилося у них на душі.

Ігноруйте таких людей і намагайтеся не мати з ними нічого спільного.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *