Городники, які вирощують озимий часник, досить часто стикаються з проблемою пожовтіння листя у цієї рослини. Особливо це актуально при снігових зимах.
Справа в тому, що талий сніг вимиває корисні речовини з грунту і навіть, якщо ви удобрили часник по осені, йому буде не вистачати азоту. Брак цього елемента і викликає жовтизну пір’я часнику.
Крім цієї причини існують і інші: грибкові захворювання або обмороження.
Чим же найкраще підгодувати озимий часник навесні?
Якщо ваш часник почав жовтіти, не слід відкладати обробку на потім. В першу чергу можна полити часник розчином нашатирного спирту: 3 ст. ложки на 10 літрів води. Даний засіб швидко впорається з грибковими захворюваннями.
Поливати часник розчином нашатирного спирту найкраще після дощу, коли грунт досить вологий. Якщо ж земля суха, то перед підгодівлею слід гарненько полити часникову грядку простою водою, а потім розчином.
З мінеральних азотних добрив підійде Аміачна селітра яка починає діяти від 0 градусів на відміну від карбаміду який починає діяти від +8.
Ефект від лікування можна помітити менш, ніж через 3 дні. Якщо ж обробка допомогла не всім рослинам, то її можна повторити.
Коли причиною пожовтіння є сильний мороз, який пошкодив часникові пір’я, використовуйте розчин перекису водню в пропорції 3 ст. ложки на 1 літр води.
Даним препаратом слід обприскати пожовклий часник. Через деякий час пошкоджені пір’я відновляться. Щоб допомогти часнику, важливо правильно визначити причину, по якій пір’я стали жовтими.