Звичайне варення з шовковиці нічим особливо не вражає – воно простеньке, солоденьке, миле, але не більше того. І багато господинь навіть не спромагаються заготовити шовковицю на зиму у вигляді варення, віддаючи перевагу більш виразним смакам з інших яскравих і насичених ягід – полуниці, вишні, малини, смородини тощо.
А даремно, адже крім приємного смаку, шовковиця ще має цілющі властивості: вона здатна знижувати артеріальний тиск і благотворно впливає на шлунок і органи травлення. І такі живі ліки будуть зовсім не зайвими в твоїх заготовках на зиму.
Ти тільки спробуй, як перетворюється аромат і смак варення з шовковиці, якщо облагородити його прянощами і спеціями. А потрібно всього-лише додати паличку кориці, кілька зірочок бадьяну і підкислити лимоном!
Рецепт саме такого надзвичайно смачного, пряного, ароматного і привабливого варення з шовковиці тобі і пропонує випробувати в цьому сезоні.
Варення з шовковиці – інгредієнти:
- 2 кг шовковиці,
- 1 кг цукру,
- 0,5 ст. ложки лимонної кислоти,
- 1 паличка кориці,
- 3 зірочки бадьяну,
- 0,5 л води.
Варення з шовковиці – рецепти на зиму:
- Для варення з шовковиці краще брати стиглі, тверді пружні ягоди. Шовковицю акуратно помий і швидко дістань із води, щоб вона не встигла насититися і обм’якнути.
- Поклади в шовковицю бадьян і паличку кориці, засип цукром, змішаним із лимонною кислотою, і залиш настоятися 30 хвилин, щоб ягоди пустили сік.
- Налий у шовковицю воду. Якщо ти бажаєш отримати більш густе варення з шовковиці, то воду додавати не потрібно.
- Відправляй шовковицю на середній вогонь, доведи до кипіння і готуй варення з шовковиці на слабкому вогні 15-20 хвилин. За цей час встигнуть зваритися хвостики, і твоє шовковичне варення не зіпсується в банках.
- Перед тим як закатати варення, дістань із нього паличку кориці. Готове гаряче варення з шовковиці залий по підготовлених стерилізованих банках і закатай.
- Банки переверни, вкутай ковдрою і залиш до повного охолодження. Зберігай варення з шовковиці в прохолодному темному місці.
Смачного!