Як вивести хрін на вашій ділянці

Багато дачників зустрічаються з проблемою хрону на своїй діляцні. У цій статті розповімо вам, як вивести хрін з городу, чи просто ділянки.

Хрін — багаторічна рослина з м’ясистим коренем, завсідник на дачній ділянці, незамінний інгредієнт в готуванні. А ще — безперечний чемпіон по завоюванню присадибних ділянок. Один раз посадивши його, неймовірно складно позбутися назавжди. Якщо ви тільки замислюєтеся про посадку хрону, то відразу подбайте про те, щоб ізолювати його від решти ділянки. А от якщо вже посадили, або придбали землю з колись посіяним хріном, то доведеться постаратися, щоб вивести його. Як позбутися від хрону простими способами?

Способи боротьби з хріном

Умовно способи боротьби з цією рослиною на городі поділяють на три типи: застосування гербіцидів, механічне видалення, витіснення іншими рослинами. Поодинці вони малоефективні, тому важливо комбінувати їх між собою. Наприклад, обробити хімікатами і підрізати кореневище. Комплексний підхід підвищить шанси на успіх!

Ефективний метод викорінення хрону — гербіциди. Це спеціальні хімікати, які застосовують для знищення рослин. Гербіциди поділяють на:

— речовини суцільної дії, що вбивають рослини без розбору;

— селективні речовини, що зачіпають рослини певного типу.

Надійніше використовувати гербіциди суцільної дії, але робити це потрібно обережно, щоб не втратити враз всю рослинність на ділянці.

“Раундап” — відрізняється ефективністю дії і загальною нешкідливістю для навколишнього середовища. Препарат позбавлений активності у ґрунті, після виведення хрону або інших бур’янів відразу ж сійте нову культуру.

“Торнадо” — один з ефективних гербіцидів. Речовина проникає в рослину через листя, а потім опускається до коренів, де нищить узурпаторів вашої землі.

“Ураган” — неселективний гербіцид системної дії, який застосовують після сходів рослинності. Речовина всмоктується в корені, а починає діяти вже через 5 днів.

Успішна дія гербіцидів у випадку з хріном зажадає трохи спритності рук і терпіння. Вам знадобиться медичний шприц на 10-20 мл і тонка спиця. Зріжте надземну частину рослини, відкривши корінь, після, зробіть отвори в ньому за допомогою спиці. Чим більше дірок ви наробите, тим краще. Потім наберіть у шприц концентрований препарат, введіть в отвори. Основне завдання — ввести гербіцид глибоко в корінь, наскільки можливо. Це тільки оголошення війни, протягом тижня повторюйте процедуру, оскільки хрін відрізняється розвиненою кореневою системою і може легко вирости знову.

Ще один ворог хрону — селітра. Це добриво можна успішно використовувати проти поширеного бур’яну. Все літо, аж до перших заморозків, поливайте листя хрону селітрою. Добриво постійно стимулює ріст рослини, так що до зимової “сплячки” вона не встигне підготуватися. У підсумку — замерзне.

Ще один спосіб — застосування аміачної селітри. Знадобиться зрізати листя, оголити коріння, а потім щільно закріпіть на утворених “стовпчиках” пластикові трубки. У них засипте аміачну селітру і додайте трохи води. Після закупорки трубок знову засипте грядки землею. Аміак досить швидко знищить корінь і звільнить місце на городі. Краще всього комбінувати гербіциди з селітрою, щоб збільшити шанси на успіх.

Відео «Практичні рекомендації»

Показове відео з практичними рекомендаціями по виведенню хріну з городу.

Народні засоби

Успішна боротьба можлива за допомогою народних засобів. Озбройтеся сіллю, рясно пересипте грядки і коріння рослини. Кислий грунт несприятливо позначається на рості і вкорінення хрону. Будьте обережні — засолювання землі зашкодить оточуючим саджанцям. Очевидний мінус застосування солі — метод ненадійний, вимагає неодноразового повторення.

Наступний спосіб — обгородження рослини. Навіть якщо хрін вже росте у вас на городі ізолюйте його від решти посадок дерев’яними стінками, вкопуючи їх на глибину не менше 40 см. Заняття трудомістке, але допоможе вам утримувати розростання коренів під землею. Адже набагато зручніше справлятися з довгоживучими рослинами, коли вони зосереджені в одному місці.

Порада на майбутнє: коли викопаєте хрін — не змішуйте його з компостом. Краще винесіть залишки подалі від грядок або скористайтеся сміттєвим баком.

Як правильно зрізати хрін

Механічне видалення кореневища рослини, вимагає обережності й терпіння. Вам знадобиться лопата і спеціальні вила. Перекопувати землю або бездумно орудувати сапкою не має ніякого сенсу, так ви тільки допоможете хріну поширитися.

Перший варіант викопування полягає в тому, що, взрихливши землю на грядці, вам належить знайти і вибрати всі дрібні корінці. Зауважте, належить розкопати грудку на глибину 30-40 см, а в ширину ніяк не менше, ніж на 50-60 см. Постарайтеся не роздрібнити корінь, щоб не стимулювати його до віпускания ще більшої кількості бічних корінців. Ретельно перебирайте грунт, вибираючи всі відростки.

Другий варіант займе вас на цілий сезон. Знадобляться вила для копки землі. Механізм дій той же — взрихлити землю вилами, вибирати корінці. ГДжерелооловне-не пошкодити кореневище і постаратися вилучити якомога більше відростків, щоб розчистити ще кілька грядок на городі.

Боротьба за допомогою інших рослин

Як вивести хрін, використовуючи інші рослини? Насправді досить складно через підвищену стійкість до зовнішніх впливів. Після обробки гербіцидами і скопуванні грядок, засійте кабачки або будь-які гарбузові. Вони найкраще підходять для боротьби з бур’янами.

Очевидний мінус такого методу боротьби в тому, що залишені в землі корінці хрону проростуть, обженуть у зростанні інші рослини, а потім виживуть з грядки.

Влаштуйте на місці посадок газон з багаторічних трав. Вони успішно впораються з спробами хрону прорости по весні. Комбінуйте трави з обгороджуванням грядок за допомогою дерев’яних стінок або бочки, щоб вони не розросталися.

Не варто допускати в городі сусідство хрону і картоплі. Картопля, спочатку, призупинить зростання хрону, але згодом стане добривом для нього. Для успішної боротьби з хроном на  городі варто застосовувати декілька методів одночасно. Пам’ятайте — ця війна не з легких.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *