Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається до вас. Мудра притча для кожного!

Одна бідна жінка кожного ранку пекла дві хлібини. Одну для членів сім’ї, а другу – для випадкового перехожого. Другу хлібину жінка завжди клала на підвіконник, і кожен міг її взяти.

І кожного дня, коли жінка клала хліб на підвіконник, вона промовляла молитву за свого сина, який пішов з дому шукати кращу долю.

Протягом багатьох місяців мати нічого не знала про свого хлопчика і завжди молилася за його повернення.

Незабаром вона помітила, що якиїсь горбун приходить кожного дня і забирає другу хлібину. Та замість слів вдячності, він тільки бормотав: «Зло, яке ви зробите, залишиться з вами, а добро повернеться вам!» і продовжував свій путь. Це продовжувалось день за днем.

Не дочекавшись слів вдячності, жінка відчувала себе обманутою. «Що ж цей горбун має на увазі?» – не давало їй спокою.

Одного разу жінка була така зла, що вирішила з цим закінчити.

«Я позбудуся від цього противного горбуна!» сказала вона собі і додала отруту у другу хлібину. Але коли клала її на підвіконня, руки жінки затремтіли. “Що ж я роблю?” – подумала вона. І відразу кинула отруйний хліб у вогонь. Спекла доброго хліба і поклала на підвіконні.

Горбун, як звичайно, взяв хліб, пробормотав незмінні слова і продовжив свій путь, не підозрюючи про злість жінки.

В той же вечір хтось постукав у двері. Коли жінка їх відчинила, то побачила свого сина. Виглядав він жахливо: голодний, худий, слабкий, в рваній одежі.

«Мамо, це просто диво, що я тут! Я був від дому вже недалеко, але був такий голодний, що упав без тями. Я, напевно, помер би, але саме тоді якиїсь старий горбун пройшов біля мене і був такий добрий до мене, що віддав цілу хлібину. І сказав, що це його єдина їжа на цілий день, але він бачить, що я нуждаюся в ній більше, ніж він».

Коли мати почула ці слова, її обличчя поблідніло, і вона притулилася до дверей, щоб не впасти. Вона згадала отруєний ранковий хліб. Адже, якби вона не спалила його в огні, її власний син міг загинути!

Ось тоді жінка зрозуміла зміст слів: «Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається до вас!»

Мораль історії:
Намагайтеся робити добро завжди, навіть якщо цього зараз ніхто не цінить…

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *