Що варто зробити з полуницею навесні для багатого врожаю

Полуницю любить мабуть кожен з нас і це не дивно адже це дуже смачна і корисна ягода. Але не кожен з нас знає, як правильно доглядати за нею, щоб урожай був щедрим.

Примхлива ягода потребує постійної уваги, без клопоту досягти хороших результатів не представляється можливим. Щоб зібрати смачний і багатий врожай, потрібно знати, як доглядати за полуницею навесні, тоді кущики полуниці будуть міцними, а ягоди великими. Досвідчені садівники з легкістю обробляють полуницю і знають всі тонкощі вирощування ягоди цілий рік.

Як доглядати за посадками ранньою весною?

Насамперед, після сходу снігу, грядки очищаються граблями від сміття, старої плівки, мульчі. Торішню мульчу потрібно згрібати і спалювати. За зиму в ній накопичується велика кількість шкідливих комах, які з першими променями сонця починають прокидатися. Будьте впевнені, виконавши таку роботу, ви на половину збережете майбутній урожай. Якщо восени була проведена посадка полуниці на нетканий матеріал, то його, прибирати не треба.

Кущі потрібно очистити від вимерлих листочків, живців, видалити загиблі, хворі розетки. Під час роботи зручно користуватися секатором, так не пошкодиться точка росту, а погані листя будуть акуратно зрізані. Насипати свіжу землю на грядки не потрібно. Навесні земля недостатньо прогріта, тому розвиток кореневої системи, а значить розетки з листям, буде відкладено на більш пізній термін.

Розпушіть землю в міжряддях і навколо кущів на невелику глибину. Тим самим зіб’ється земляна кірка, покращитися повітрообмін, значить доступ кисню до коріння збільшитися. Догляд за посадками у весняні місяці передбачає не тільки прибирання грядок, але внесення корисних мікроелементів для активного зростання, боротьбу з шкідниками, захист від заморозків.

Весняна обробка полуниці від шкідників і хвороб

З приходом весни починається боротьба з шкідниками і хворобами полуниці, яка відіграє значиму роль, якщо є бажання отримати хороший врожай літом. Найкраще запобігти появи, поширення нежданих мешканців заздалегідь, тому проводите профілактику своєчасно.

Навесні, після збирання, розпушування, проводиться профілактичне обприскування. До початку цвітіння можна обробляти як хімічними, так біологічними препаратами (Цезар, Таурус, Фітоверм, Акрофіт). Такі інсектициди не тільки активні в боротьбі з різними паразитами, але запобігають їх небажану появу. Обприскування проводиться два рази за сезон, до початку цвітіння і після останнього збору врожаю. При обробці рослин, температура повітря на вулиці не повинна бути нижче плюс 15 °С, інакше збризкування буде неефективним.

Щоб обробити посадки навесні, не обов’язково бігти в магазин, купувати дорогі препарати. Можна застосовувати народні засоби в боротьбі зі шкідниками. Найпоширенішим способом вважається обробка полуниці гарячою водою, яка допоможе позбавитися від суничного прозорого кліща, пильщика, листоїда, слюнявки-пінниці та інших шкідливих мікроорганізмів (температура води 65 °С).

Ефективним народним профілактичним засобом проти хвороб, шкідників вважається настій часнику з хвойними голками. Подрібніть склянку часнику, додайте 400 грам голок (можна замінити хвойним екстрактом), налийте 2 столові ложки борної кислоти, залийте теплою водою, настоюйте протягом тижня. Обробка засобом проводиться 3-4 рази за сезон.

Запобігти появи і поширення захворювань можна за допомогою хвойної мульчі. Хвойні голки містять терпени, саме ці хімічні складові допомагають боротися з паразитами. Однак такий метод боротьби доступний не всім. Але, навіть, мульчування соломою в поєднанні з часниковими обприскуваннями, дасть не менше ефективний результат, так як запобігає багато хвороб, серед них сіра гниль, бура плямистість, борошниста роса та інші.

Чим удобрювати навесні?

Весняна обробка гряд включає в себе добрива з підгодівлею, які так необхідні рослинам для гарного і активного росту після довгої зими. Навесні кущам мало поживних речовин, які були внесені з осені, так як рослини можуть бути сильно ослаблені і пошкоджені в зимовий період.

Якщо знати, як правильно удобрювати розетки навесні, то можна виростити потужні здорові кущі і влітку зібрати щедрий врожай ягід. Полуниця першого року не підживлюється, якщо тільки підгодівлі не були внесені при посадці, а ось ремонтантна полуниця завжди потребує корисних речовин і мікроелементів.

Весняна підгодівля проводиться в останній декаді квітня, коли на вулиці встановиться плюсова температура повітря і на кущиках зросте пара нових зелених листочків. Застосовувати можна готові комплексні мінеральні підгодівлі, або органічні добрива, приготовані своїми руками.

Садівникам-початківцям краще використовувати готові мінеральні добрива, у складі яких є всі необхідні елементи для росту і розвитку саджанців, призначення полягає в повноцінному харчуванні рослин (Суниця і Полуниця, Кеміра Люкс, Рязаночка, Покон для полуниці, Vital-Dunger німецького виробництва). Вносять підгодівлі з приходом весни і після завершального прибирання ягід, з розрахунку 20-30 грамів на один квадратний метр посадок.

З органічних підгодівлі садівниками успішно застосовуються настої з кропиви, компост, перегній, деревну золу, курячий послід та інші. Курячий послід за своїм складом дуже схожий з мінеральним добривом. Його рекомендується вносити не в сухому вигляді, а розведеним водою. Одна частина свіжого посліду розводиться 20 од. рідини, потім полуницю поливають під кущ з розрахунку 0,5 літра готового добрива на одну рослину. Свіжий концентрований курячий послід вносити на грядки не можна, рослини можуть отримати сильні опіки і зупинитися в рості.

Дуже ефективним є підживлення дріжджами в поєднанні з іншими органічними компонентами, особливо в період росту і цвітіння. Готується воно наступним чином: в звичайну пластикову або металеву бочку закладається приблизно 1 кг золи деревної або трав’яний, 3-5 кілограмів коров’яку або пташиного посліду, 4-5 перепрілої соломи або листя, 4-5 перегною або компосту, один літр кислого молока або сироватки, 3 л дріжджової бражки. Дріжджова бражка робиться дуже просто. З розрахунку на 3 літри води береться пакетик сухих дріжджів і півсклянки цукру, настояти дві доби і поміщається в бочку до решти інгредієнтів. Весь вміст бочки ретельно перемішується і залишається для бродіння на один тиждень. Як тільки дріжджове добриво буде готове, його можна використовувати. Бражка розбавляється водою вдвічі більше свого обсягу і тільки тоді вноситься як добриво.

Надіємось дані рекомендації були корисними для вас.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *