Яка грецька богиня відповідає вашому знаку Зодіаку?

Складно сказати, хто і де вперше почав пов’язувати положення зірок у момент народження з подальшою долею людини. У стародавній Греції астрологи володіли особливою зоряною картою, яка не схожа на сучасні. Цілком можливо, що зірки й справді розташовувалися по-іншому.

Їхні назви пов’язані з іменами давньогрецьких богів. У кожного місяця є свій особистий покровитель. Тому людині, народженій під заступництвом певного божества, передаються його властивості.

Овен — Афіна

Афіна — мабуть, найбільш шанована богиня. Афіна уособлює мудрість, виступає покровителем науки і ремесел, мистецтва, знань і винахідливості. Але, взагалі-то, її основна спеціалізація — військова стратегія. Афіна — єдина богиня, яка використовує чоловічі атрибути: лати, шолом і спис. Постає питання, навіщо грекам знадобилася богиня війни, у них же був Арес? А тому, що бог битв був віроломний і підступний і розв’язував війни заради самих війн. Афіна ж протегувала тільки тій війні, що затівалася за необхідності. Це Овен, без сумніву. Дівчата-Овни теж не проти насадити неугодних на спис, але тільки за справу, а не тому, що настрій поганий. Просто так Овен хіба що щитом зверху розчавить — в науку. Правда, дехто й цього не витримують, ну і нехай відповзають, слабаки. Культ богині війни — це не для сопляків, знаєте.

Телець — Деметра

Деметра — богиня родючості та покровителька землеробства. Землеробство — тяжка праця, тому культ Деметри коротко можна описати так: зараз ми всі ударно попрацюємо, а потім від душі угостимося, тим, що послала богиня. Богиня зазвичай посилала не тільки їжу, але й вино. І побільше, побільше! Немає жодних сумнівів, що Деметра — це Телець: мало хто вміє так цінувати прості радості типу смачної їжі, гарного вина і, до речі, чесної роботи. Втім, не треба думати, що Деметра — безневинна покровителька праці і смачненького. Одного разу Аїд викрав її дочку Персефону, і що ви думаєте, вона зробила? Витягла паршивця з пекла і всипала йому від душі. Так, що бідолаха погодився відпускати Персефону до матусі кожен рік, а сам забився назад у своє пекельце і більше не з’являвся. Тельці попереджають: так буде з кожним, хто посміє зачепити те, що Тельцям дорого. Будь ти хоч Аїд, хоч чорт лисий.

Близнюки — Іріда

Іріда — вісниця богів, її завдання — розносити доручення по всьому світу: на землю, в морські глибини і навіть в царство мертвих. Громовержець одного разу Іріду послав в Аїд, вручивши їй кубок. І що ви думаєте? Вона таки зачерпнула води зі Стіксу і доставила на Олімп. Водичка, якщо пам’ятаєте, символізувала не тільки непорушність присяг, але й первісний жах. Загалом, не рекомендуємо мити в Стіксі руки. А Іріді наче все одно, як і Близнюкам. Близнюки здатні на неймовірні вчинки, але тільки з однією умовою: нехай буде дуже-дуже цікаво, ну, будь ласка! Близнюки — завзяті мандрівниці, тусовщиці і загальні приятельки. А ще Близнюків не хвилюють якісь надумані кордони. Іріда запросто влітала в покої Зевса, ось і дівчина-Близнюки познайомиться з президентом країни, якщо з’явиться таке бажання. Тому що легкість і чарівність — ключі від усіх дверей. І у Близнюків вони є.

Рак — Гея

Гея — богиня землі, мати всього, що живе і росте на ній, а також мати Неба, Моря, титанів і гігантів. Загальна мати, коротко кажучи. Прямо як Рак. Раку тільки дай кого-небудь народити і виховати: і все, більше нічого не треба, відчепіться від Раку зі всякими дурницями, не бачите, людина справою зайнята, а не цими вашими дурницями! Правда, Гею іноді називали Хтонією, а прикметник «хтонічний» уособлювало собою дику природну міць землі, і підземне царство теж, до речі. І це про Раків, без сумніву. Раки — еталонні матері, які, якщо що, кривдника своїх діточок закопають в саму «хтонь». І до речі, «дитинка» — необов’язково дитина. Всі, кого Раки люблять, — їх «діточки». Така натура.

Лев — Гера

Гера — покровителька шлюбу, охороняє мати під час пологів, але про це ніхто не пам’ятає. Зате всі пам’ятають, що Гера — дружина самого Зевса, перша леді Олімпу. Насправді третя, тому що до неї у Зевса вже було дві дружини, але хоч хто-небудь про них знає? Ні, звичайно. Гера, чиє ім’я перекладається як «пані», поряд з собою не терпіла ніяких суперниць. Натуральна Левиця: або вона буде першою і єдиною, або краще пошукає собі який-небудь інший Олімп. Такого, втім, ніколи ще не траплялося, бо хто ж у здоровому глузді стане суперничати з Левицею? Дехто пробував змагатися з Герою, і знаєте, чим справа кінчилася? Правильно: «загалом, всі померли».

Діва — Феміда

Феміда, та сама дружина Зевса, про яку ніхто не пам’ятає. У сенсі ніхто не пам’ятає, що вона одружена з Громовержцем, а от про те, що вона богиня правосуддя, спробуй забудь! Феміда — символ неупередженості і справедливості, а ще вона глас божий: волю Зевса озвучувала саме Феміда, щоб, значить, всякі слабаки не глухли від громового голосу верховного бога. Розумієте? Якщо Діва щось говорить, її вустами глаголить істина. Якщо Діва говорить щось, що вам не подобається, вам доведеться це слухати, бо Діва не помиляється: їй нецікава ваша особистість, Діва оцінює факти.

Терези — Персефона

До Персефони, як відомо, сваталися найжаданіші наречені Олімпу — Арес і Аполлон. Але, судячи з усього, чарівна дочка Деметри народилася під знаком Терезів, тому що вибрати когось одного, вона так і не змогла, яка досада! Втім, особисте життя у неї все одно влаштувалася: красуню поцупив бог царства мертвих Аїд, і стали вони жити-поживати цілком собі щасливо. Ідеальний варіант для Терезів: не треба нічого вирішувати, самі прийдуть і самі все вирішать! Правда, у матінки Персефони з зятем якось не склалося, тому молодим нав’язали шлюбний контракт: Персефона дві третини року живе на Олімпі, третину — в підземному світі. Терези, дай їм волю, теж так жили б: два варіанти, і обидва вірні — це ж персональний рай для Терезів. Особистий рай і особисте підземне пекло — все таке смачне!

Скорпіон — Геката

Геката дарує мудрість у народних зборах, щастя на війні і багату здобич на полюванні. Все це вона робить тільки для відводу очей, зрозуміло, тому що взагалі-то вона богиня Пекла. Геката навчає смертних чаклунства, повеліває відьмами та отруйними рослинами, а також тусується з мертвими душами на перехрестях. Загалом, щоб ви розуміли, Геката — та сама богиня, яку бояться навіть ті, хто називав Аїда земляним черв’яком. Впізнали панночку-Скорпіона? Так, це вона. У Скорпіона закохуються з першого погляду, а підійти бояться: чують шкірою, що в цьому тихому вирі водяться не тільки чорти, а дехто гірший. Скорпіона, втім, це не турбує: їй все одно будуть поклонятися, рано чи пізно, так чи інакше. Сумніваєшся? Тоді знайте, що, за однією з версій, знаменита Статуя свободи — це… так-так, вірно! Це Геката. Шпичастий вінець носила саме вона. І ви ніколи не замислювалися, для чого символу свободи потрібен факел? Висвітлювати людям шлях? Ну так, вірно. Шлях у темряві, якою Геката повеліває.

Стрілець — Артеміда

Артеміда — богиня полювання і покровителька всього живого. А ще вона страж жіночої цнотливості і помічниця породіль. Але як? Як можна захищати абсолютно протилежні поняття? А дуже просто. Подивіться на Стрільців: Стрільці настільки цільні натури, що поняття когнітивного дисонансу їм в принципі чуже. Стрільці здатні прийняти і зрозуміти будь-яку ідею, будь-яке вірування та будь-яку точку зору. Це, до речі, не означає, що дівчина-Стрілець готова це все розділяти. У неї на будь-яке питання існує одна універсальна відповідь: головне — вплутатися в бучу, а там по ходу справи розберемося. Адже і розбирається ж, що дивно. Більш того, протиборчі сторони вважають, що Стрілець цілком і повністю їх підтримує. На тому і примиряються в результаті, а Стрілець відправляється притягувати одну до одної якісь інші протилежності.

Козоріг — Гестія

Гестія — перша олімпійська богиня, вічно юна покровителька сімейного вогнища вогню. Між іншим, за Гестією сам Аполлон упадав, але отримав відмову, бо обітниця цнотливості — це вам не жарти: дала — тримай. Ось і Козороги такі ж: вся ця ваша любовна нісенітниця — справа хороша, звичайно, а про важливе хто буде думати? Пушкін? Ні, Козоріг буде думати! Як Гестія, яка передала Прометею вогонь для нещасних смертних, Козороги спершу подбають про інших, а потім вже про себе, ну, так це виглядає з боку. Насправді Козорогам не треба піклуватися про себе, тому що у них все в порядку. У сенсі, вони це і так роблять, просто ми не помічаємо. І ось ще що: римляни називали Гестію Вістою. Жриці богині Вісти, повинні були зберігати цноту — не вічно, а лише до кінця терміну служби. Але за це отримували солідні плюшки: звільнялися від влади батька, мали право розпоряджатися своїм майном, милувати злочинців і стратити неугодних. Козороги погодилися б, не роздумуючи.

Водолій — Ніка

Ніка — богиня перемоги, символ щасливого результату. Ніка часто зображувалася крилатою або в позі швидкого руху над землею. Увага, питання: хто-небудь коли-небудь бачив Водолія, який тихо притулиться в куточку і буде там смирно сидіти? Ха, навіть якщо панночку-Водолія туди силоміць посадити, вона почне жестикулювати і говорити з такою швидкістю, що всі будуть впевнені: Водолій, як зазвичай, бігає по стелі, чому дивуватися? Просто у Водоліїв невичерпний запас життєвої сили й оптимізму, так вже вони влаштовані. І до речі, Водолії завжди перемагають. Без варіантів. Тому, якщо вам терміново потрібно виграти змагання з долею, моліться Ніці. У сенсі подружіться з Водолієм. Ніка — щедра богиня, їй для вас перемоги не шкода, у неї ще є.

Риби — Афродіта

Немає жодних сумнівів у тому, що Афродіта народилася під знаком Риб. Тому що богиня кохання — це раз. Тому що богиня краси — це два. І ще тому, що розумілася на стражданнях. Афродіта була закохана в красеня Адоніса, але нещасний, на жаль, загинув на полюванні. Афродіта не пережила горя і, розбігшись, стрибнула з Левкадської скелі в море. Ну, а чого б не стрибнути, якщо ти безсмертна, так? Якби Риби могли, вони б теж стрибали. Втім, Риби і без цього вміють страждати так, що в оточуючих стискуються серця, і на очі навертаються сльози. Ах, як вона тонко відчуває, як красиво страждає! На цю вудку трапляються ті, хто встояв перед красою Риб або перед їхньою загадковістю. Шансів немає ні у кого, в загальному. Добре, що Афродіта — добра богиня.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *