Розсада сильно витягується. Головні причини, та як цього не допустити

Часто трапляється, що розсада занадто сильно витягується. Паростки починають тягнутися вгору, до сонця, а це призводить до стрункості й кволості стеблинок. Також, розсада, що витягнулася, погано розвивається, дуже часто хворіє, в майбутньому може не прижитися у відкритому ґрунті, а згодом дорослі рослини можуть дати пізній врожай. Все це може статися, якщо вчасно не попередити витягування сіянців.

Деякі вважають, що головна причина витягування розсади — це брак світла. Однак, існує кілька основних причин, які призводять до витягування сіянців.

Освітлення та температура.

В зимовий період короткий світловий день, за віком морозно, а в будинку — спекотно, через гарячі батареї. Непоправне співвідношення високої температури та нестачі освітлення може призвести до витягування розсади. Тому, якщо в приміщенні дуже спекотно, то освітлення для розсади має бути багато. Не маючи додаткового освітлення, необхідно знизити температуру в приміщенні, накривши батареї щільною тканиною або поклавши пінопласт на підвіконня. Так можна захистити розсаду від спеки.

Велика кількість азоту.

Азот — це один із основних макроелементів живлення рослин. Саме ним часто підживлюють розсаду. Звичайно, азотне добриво чудово стимулює ріст маси рослин, однак коріння, при цьому, можуть не встигати за надземною частиною. Як результат: витягнуті сіянці, тонкі та слабкі стеблинки. Тому, запам’ятайте, не варто часто підживлювати азотними добривами розсаду, особливо на початку розвитку розсади, бо їх надлишок шкодить рослинам й кореневій системі. Також, до азотного підживлення слід додавати фосфорне, яке зміцнює коріння та буде годувати розсаду всіма поживними елементами.

Замало місця для розсади.

Занадто щільний посів призводить до витягування розсади. Між рослинами відбувається банальна конкуренція за сонце й всі вони хочуть один одного обігнати, тому й витягуються. Якщо сходи вже з’явилися, то вони густі, але ще маленькі й хоча вже помітно, що стеблини довші, ніж належить, то варто зробити пікіровку розсади, краще в окремі стаканчики.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *