Секрети застосування соди для обробки кущів смородини навесні

Навесні, як тільки розтане сніг, всі плодові дерева і ягідні чагарники потребують обробки. Смородинові кущі уражаються довгоносики, попелиць, гусеницями. Для профілактики захворювань і боротьби з шкідниками кращим засобом є сода.

Приготування мильно-содового розчину

Правильно приготовлена ​​суміш вважається одним з найефективніших профілактичних засобів від паразитів на смородині.

Для розведення розчину скористайтеся чистим посудом. Не беріть металеву ємність, рекомендується використовувати звичайне пластикове відро або яку-небудь іншу ємність їз цього матеріалу.

Налийте теплу рідину. Ні в якому разі не використовуйте окріп. Температура води повинна бути не більше 40-50 ° C.

Насипте соду в воду в кількості двох столових ложок на 1 л рідини. Можна користуватися як харчовою, так і кальцинованої содою. Остання речовина краще.

Для того щоб розчин не скочувався з листя, слід додати якомога більше дрібно настругане господарське або інше, тільки не запашне, мило (50 г). Влийте 1 ст. л. соняшникової олії на 1 л рідини.

Розчин ретельно перемішайте. Слідкуйте, щоб мило повністю розчинилося у воді. Для обприскування скористайтеся дрібнодисперсним розпилювачем. В період обробки ємність періодично збовтуйте, щоб масло перемішувалося з рідиною.

Ретельно обприскати всі пагони і молоді листочки. Обробку слід проводити навесні, перед цвітінням.

Зверніть увагу!

Всі процедури здійснюйте в ранковий або вечірній час і обов’язково в тихий безвітряний день.

Для поливання 1 чагарника можна скористатися складом, що складається з двох столових ложок соди і 5 л рідини. А якщо додати до складу 0,5 г дріжджів, то вийде відмінне підживлення для кореневої системи смородини.

Користь від обробки содою

Смородину необхідно обробляти ранньою весною. Содовою настоянкою зрошують гілки і утворені бруньки, а також поливають грунт близько чагарника. Так ви не тільки знищите паразитів і інфекції, але і позбавитеся від бур’яну і збільшите врожайність.

Після закінчення обробки кущ не потрібно відразу ж зрошувати. Після процедури повинно пройти хоча б три години, а тільки після цього можна напоїти культуру.

Запобіжні заходи

• Подібний розчин не завдасть шкоди здоров’ю людини. Однак під час обробок необхідно дотримуватися заходів безпеки. Користуйтеся гумовими рукавичками. Після проведення робіт одяг потрібно випрати. Руки і обличчя ретельно промийте з милом, прополощіть теплою водою рот.

• Якщо залишився невикористаний розчин, вилийте його. Тому що з часом у складу губляться корисні властивості, і він не принесе ніякої користі при обробці.

• Обов’язково після роботи промийте всі ємності і пульверизатор. На стінках посуду може залишитися сода, а вона не завжди поєднується з іншими розчинами. Потім просушіть і протріть дрантям відро.

Виконуйте поради, дотримуйтесь точні пропорції при обробках рослин і щорічно збирайте хороший урожай смородини.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *