Щоб цибуля добре вродила, потрібно перед посадкою обробити сіянку спеціальним розчином

Для того, щоб цибуля добре вродила, не була пошкоджена хворобами, добре зберігалася, мала привабливий та якісний вигляд, потрібно перед посадкою обробити сіянку. В цій статті ми розкажемо чим і як правильно обробляти насіння.

Існує три основні методи!

  1. Термальний спосіб.

Щоб пробудити сіянку, до посадки її потрібно прогріти. Прогрівання проводиться дуже повільно. Помістіть насіння спочатку при температурі +24 — +28 градусів, дрібні цибулинки на 2 тижні, а більші на 3 тижні. Якщо підняти температуру до +35°, то термін зменшується до 1,5 тижні. Потім прогрівайте при +40°С —  12 годин. Якщо Ви хочете посадити цибулю під зиму, то потрібно помістити насінини в воду температурою +45°С на 15 хвилин, а тоді в холодну теж на 15 хвилин і висаджуйте в ґрунт.

  1. Розчин солі.

Застосування солі є достатньо бюджетний варіант, а також попереджає захворювання грибком та нематодою. Приготувати сольовий розчин дуже просто, достатньо змішати 1 столову ложку солі та літр води. Занурте сіянку в цей розчин на 20 хвилин. Якщо сіль замінити на соду, ефект буде схожий.

  1. Розчин марганцівки або мідного купоросу.

Марганцівка або мідний купорос володіють дезінфікуючою властивістю. Щоб попередити захворювання цибулі грибковою інфекцією, обробіть її одним з цих розчинів. Розчин мідного купоросу: розчиніть 1,5 столові ложки препарату в 10 л. теплої води. Помістіть в нього насіння на 20 хвилин. Розчин перманганату калію: розчиніть 10 грамів препарату в 1 л. також теплої води. Занурення відбувається протягом 30 хвилин.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *