П’ять секретів пишного цвітіння гладіолусів на вашій клумбі

Ці красені з потужними стеблами і великими квітами давно займають провідне місце на клумбі в багатьох господинь. Але не у всіх вони вдаються. А все тому, що їм не забезпечили належний догляд.

Насправді догляд за гладіолусами нескладний. Просто треба врахувати деякі моменти.

5 секретів гладіолусів:

1. Вибирайте російські сорти. Досвідчені садівники давно підмітили, що, наприклад, більшість північноамериканських сортів в наших умовах часто хворіють і не дають повноцінних квітів. Те ж саме відбувається чомусь з українськими сортами. А російським хоч би хни! Як то кажуть, цвітуть і пахнуть!

2. Садіть на сонячне місце. Ділянка з цими квітами повинна бути освітлена весь день. Якщо вранці вони будуть в тіні, бутони з’являться на 15 – 20 днів пізніше звичайного. А якщо світла бракує весь день, можуть і зовсім не зацвісти.

3. Закопуйте глибоко. Багато дачників скаржаться: стебла у гладіолусів виростають криві. Інші радять: підв’язуйте їх до кілків. Так, це врятує ситуацію, але краси в палицях мало. Насправді все простіше: бульбоцибулини гладіолусів треба садити на глибину 15, а ще краще 20 см. І тоді вони виростуть прямими.

4. Засинайте піском. У прохолодне дощове літо бульбоцибулини гладіолусів часто хворіють. Варто тільки замочити їм «ноги» – до рослин тут же липнуть інфекції. А щоб це виключити, цибулини треба садити в пісок. Він добре пропускає вологу і завжди залишається сухим.

5. Не забувайте годувати. За літо гладіолуса потрібно три підживлення.

Перше – коли у рослин з’явиться третій лист: по 2 ст. ложки аміачної селітри і суперфосфату. 1 ст. ложка сульфату калію на 10 л води. Норма витрати – відро на 1 кв. м.

Друга – коли з’явиться шостий лист: по 1 ст. ложці сульфату амонію, суперфосфату і сульфату калію на 10 л води. Норма витрати – відро на 1 кв. м.

Третя – як тільки з’являться бутони: 2 ст. ложки суперфосфату і 1 ст. ложка сульфату калію на 10 л води. Норма витрати – відро на 1 кв. м

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *