Як правильно садити горох, щоб отримати відмінний урожай

Молоді пагони гороху витримують температуру повітря + 1 * С. Але при тривалих заморозках сходи можуть замерзнути. Тому висаджують насіння в квітні, коли температурні показники вночі не будуть опускатися нижче + 7 * С. Всі посадочні роботи потрібно закінчити до середини травня. Терміни посіву залежать від регіону зростання і погодних умов. Горох вирощують тільки насіннєвим способом.

Підготовка насіння

Перед посівом насіння сортують. З цвіллю, чорними плямами, ушкодженні горошини прибирають. Садять насіння сухими або попередньо замочують їх перед посівом. Також посадковий матеріал залишають в стимуляторі зростання на 2 години, для отримання ранніх сходів.

Замочування:

– горох опускають в розчин борної кислоти (на 5 л теплої води 1 гр. речовини) на 5 хв;

– дістають горошини з рідини, кладуть на серветку;

– сушать 2 години.

Бор зупиняє поширення грибкової інфекції, не дає личинкам довгоносика пошкодити кореневу систему. Потім насіння досить розкласти в борозенках, полити водою і присипати землею. Пророслий горох сходить швидше ніж сухі екземпляри, але при посадці можна пошкодити тендітні паростки.

Грунт і підготовка грядок

Горох любить відкриті ділянки городу, освітлені сонцем.

Коренева система у рослин проростає глибоко в грунт. Якщо грунтові води протікають близько до поверхні землі, то коріння можуть гнити від високої вологості. Воліють боби суглинки, чорнозем, дерново-підзолисті ґрунти і супіски з нейтральним середовищем і крихкою структурою.

Попередники гороху:

  • картопля:
  • буряк;
  • кукурудза;
  • кабачки;
  • синенькі.

Не рекомендується садити горох після багаторічних трав, бобових і зернових культур, а також після цибулі, помідорів, капусти. Якщо земля не родюча, то восени під перекопування вносять органічні добрива – гній, перегній, компост. Навесні додають за 2 тижні до посіву калій (30 гр.), Суперфосфат (20 гр.) На квадрат землі. Сміття, камені, бур’яни прибирають, ділянка повинна бути чистою. Бур’ян буде забирати поживні речовини у саджанців, бур’яни служать притулком для шкідників і паразитів.

Посадка і догляд

Схема посадки гороху залежить від вибраного сорту. Низькорослі і середньорослі бобові висаджують з інтервалом 6 см між горошинами, міжряддя – 15 см. Заглиблюють насіння на 3-5 см, щоб не поїдали птиці горох. Високорослі сорти понад 80 см рекомендують сіяти за схемою 10 см на 30 см в 2 ряди, міжряддя 40-50 см. На 1 м. кв. розташовують 15-18 горошин. Горох часто висаджують уздовж парканів і огорож, вони служать опорою для рослин.

Земля для посадки повинна бути прогріта до + 10 * С. Роблять борозни, поливають їх теплою водою, розкладають насіння на відстані 5-10 см одне від одного. Для впевненості горошини можна розташувати через 2-3 см, так як не все насіння сходить. Потім засипають посадки землею. Через 5-9 днів з’являться паростки. Для високих бобів потрібно зробити опори, лежачий на землі горох плодоносити не буде. Якщо район виростання посушливий, то грядки необхідно покрити мульчею, щоб зберегти вологу, уберегти насадження від птахів, капустянки і бур’янів.

Залишиться тільки поливати саджанці, прополювати бур’яни, рихлити землю. При жаркій погоді число поливів збільшується до 2-3 разів на тиждень. Якщо грунт був передчасно удобрений, то за вегетаційний період не знадобиться додаткових підгодівель. При зараженні кущів грибковими інфекціями застосовують мідний купорос або фунгіциди. При сильному зараженні хворі екземпляри знищують. Високоврожайний сорт, відповідна ділянка і підготовка грунту забезпечать хороший урожай через 2 місяці після посіву.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *