Як пузбутися борошнистої роси на огірках

При захворюванні огірків борошнистою росою на листках рослин з’являються округлі білі плями, які в подальшому збільшуються в розмірах і зливаються, і листя покриваються білим борошнистим нальотом. Потім вони стають світлими або жовто-зеленими, зморщуються, темніють і засихають. В результаті цього рослина гине.

Борошниста роса найчастіше виникає при вирощуванні огірків на одному і тому ж місці, де скупчується інфекція цієї хвороби. При зниженні температури повітря і поливи рослин холодною водою гриби, які є джерелом захворювання, швидко розмножуються і хвороба поширюється по всій грядці.

При появі перших ознак хвороби необхідно відразу ж зробити обприскування рослин розчином коров’яку або марганцевокислого калію. На 10 л води беруть 1 л коров’яку і 1 столову ложку сечовини або 1,5-2 г марганцівки. Розчин ретельно перемішують, проціджують і обприскують ним листя і з верхньої, і з нижньої сторони, а також стебла рослин. Обробку роблять 2-3 рази за сезон рано вранці або в теплу погоду ввечері.

Хороші результати дає також обприскування огірків розчином пасти сульфарід. На 10 л води беруть 2 столові ложки препарату. Обприскують рослини 2 рази за сезон з інтервалом 6-7 днів.

Іншим способом боротьби з борошнистою росою є обпилювання рослин меленою сіркою. Для цього сірку дрібного помелу насипають в мішечок, виготовлений з тришарової марлі, і запилюють рослини днем в сонячну погоду при температурі 23-28 °С. При цьому на 10 м2 площі грядки витрачають 30 г сірки.

При обробці рослин сірою двері, кватирки і фрамуги в теплиці закривають, а рослини, що вирощуються в укритті або у відкритому грунті, закривають плівкою на 2 години після обробки.

Народний спосіб боротьби з борошнистою росою

Збирають і ріжуть в загальну ємність кропиву, кульбабу, подорожник, мати-й-мачуху, іван-чай, мокрицю (звездчатку), чистотіл. Потім все перемішують, беруть 5-6 д / цієї суміші і заливають двома-трьома літрами гарячої води з температурою 60-70 ° С. 

Суміш ретельно розтирають, перемішують і доливають водою до 10 л.

Через 1-2 дні розчин проціджують, додають в нього 1 столову ложку сечовини або 1 г марганцевокислого калію і 2 столові ложки рідкого мила. Отриманим розчином обприскують рослини 2 рази за сезон з інтервалом 6-7 днів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *