5 ефективних засобів, як правильно підгодувати смородину навесні

Пропонуємо 5 ефективних засобів, як правильно підгодувати смородину навесні.

Внесення мінеральних добрив.

Основна весняна підгодівля – це азот. Популярними азотними добривами є аміачна селітра та сечовина. Вносять їх в сухому вигляді, розсипаючи під рослини по пристовбурному колу. Під молоді посадки — по 50 гр., під дорослі — по 100 гр., щоб азотні добрива не випаровувалися з ґрунту, його перекопують або розпушують, а потім добре поливають.

Перше внесення: фосфор й калій — це нітроамофоска, її використовують для рясного плодоношення та поліпшення якості ягід.

Беруть 30 гр. нітроамофоски, розводять в 10 літрах води, перемішують та дають розчинитися гранулам. Використовують по 5 літрів під дорослі кущі. Перед внесенням добрива смородину ретельно поливають.

Підживлення органічними добривами.

Деякі садівники підгодовують свої рослини виключно органікою, вважаючи такий спосіб екологічно чистим та нешкідливим для здоров’я.

 1. Настій коров’яку.

Β настій коров’яку входять необхідні для росту та плодоношення корисні елементи.Гнойова рідина — це свіжоприготований розчин й для приготування беруть:

 • 1 частину свіжого гною;
 • 5 частин чистої води.

Гній заливають теплою водою, закривають кришкою та залишають для бродіння на 2 тижні. Щодня вміст ретельно перемішують та знову закривають. На початку процесу на поверхні почнуть з’являтися бульбашки. Після закінчення бродіння рідина стане світлою, a жмих осяде на дно.

При застосуванні коров’як розводять водою в пропорції 1:10.

 1. Рідка підгодівля з курячого посліду.

Β курячому посліді концентрація органічних речовин в 3 рази вища за коров’як. Підгодовуючи смородину послідом в чистому вигляді, можна нашкодити рослині, тому готують з нього настій.

Ємність до половини наповніть курячим послідом та залийте доверху водою. Перемішайте, накрийте кришкою та залиште настоюватися протягом тижня.При використанні розведіть його водою в співвідношенні 1:15.

 1. Підживлення хлібним настоєм.

Для приготування настою з хлібних кірок на 5 літрів води потрібно:

 • Черствого хліба 1 кг.;
 • Цукру 2 ст. л.;
 • Свіжих дріжджів 5 пачок (50 г);
 • Бананових шкірок.

Хліб, цукор, дріжджі й шкірки бананів залийте теплою водою, залиште на кілька днів для бродіння та регулярно перемішуйте. Розчин готовий, як тільки він перестане бродити. Застосовують у співвідношенні 1: 10.

 1. Підживлення настоєм з картопляних лушпайок.

Крохмаль містить багато калію, тому такий настій дуже корисний. Для приготування настою підійдуть як сушені так й свіжі лушпайки.

Для приготування настою 4 або 5 жмень сухих лушпайок залийте 10 літрами окропу та настоюйте протягом тижня, кожен день перемішуючи. Через кілька днів з’явиться бродіння. Настій готовий, коли процес бродіння закінчиться.

 1. Підживлення зеленим добривом.

Багатий азотом настій із заквашеної свіжої трави, сприятливо впливає на розвиток рослин.Заповніть травою половину ємності, залийте окропом до повного обсягу, додайте цукор або варення та настоюйте два тижні на сонці в теплому місці.

Єдиний мінус цього методу — неприємний запах.

Настій готовий, коли процес бродіння закінчиться й рідина придбає брудно-зелений насичений колір.

Концентрат при поливі розводять 1:10, витрачаючи відро добрива на один дорослий кущ.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *