Які генетичні риси діти беруть від мами, а які – від тата

Природа розпорядилася так, що дитина успадковує гени як матері, так і батька, але певні домінантні якості вона переймає лише від свого тата – як добрі, так і не надто. Які саме інтелектуальні та зовнішні дані успадковують від батьків доньки та сини?

Какие генетические черты дети берут от мамы, а какие - от папы

Усі ми свого часу під час уроків біології у шкільництві познайомилися з генетикою. І пам’ятаємо дещо з основ цієї цікавої та потрібної науки. Сьогодні поговоримо про таємниці спадковості. Чи можна зробити більш-менш певний прогноз, якими будуть інтелект і зовнішність вашого малюка? Які якості він успадкує саме від матері, а які – від батька? Виявляється, багато залежить безпосередньо від статі майбутньої дитини.

Якщо батько – геній, його син таким не буде

Безумовно, природою влаштовано так, що дитина успадковує гени як матері, так і батька, але певні домінівні якості вона переймає лише від свого тата – як добрі, так і не надто.

Генетичні особливості та якості, успадковані дітьми саме від батьків:

1. Проблеми з серцем.

Фахівці Університету Лестера у своїх дослідженнях дійшли такого висновку. Чоловіки, що мають певну хромосому, практично на 50% частіше страждають на хвороби, пов’язані з коронарною артерією (суть недуги — в ослабленні доставлення кисню до серця). Ця проблема може передаватися у спадок синам.

Какие генетические черты дети берут от мамы, а какие - от папы

2. Розлади психіки.

Серед психічних захворювань, що передаються від чоловіків до їхніх дітей, – шизофренія та синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ). Що старший батько, то вищим є ризик, бо з роками ДНК чоловіків піддається мутації. Жінки ж з’являються на світ із певним набором яйцеклітин, та їхня ДНК незмінна протягом життя.

3. Нерівні зуби.

Гени чоловіка, які відповідають за зуби та конфігурацію щелепи, активніші за жіночі. Від тата дитина може «отримати» не лише нерівні зуби, а й тонку зубну емаль.

4. Проблема, пов’язана з дітонародженням.

Вчені стверджують, що невисока якість сперми, — можливо, генетична проблема. Якщо дитина з’явилася на світ в результаті процедури ЕКЗ, то вона, ймовірно, також буде безплідною.

5. Стать майбутньої дитини.

Спрогнозувати стать майбутньої дитини можливо, вивчивши генеалогічне дерево тата. Якщо сперма має Х-хромосому, то у поєднанні з Х-хромосомою мами – на світ з’явиться дитина жіночої статі (дівчинка). Якщо в спермі закладена Y-хромосома – народиться дитина чоловічої статі (хлопчик). Вчені висловлюють припущення, що поки що не виявлений наукою ген відповідає за процес розподілу хромосом X і Y по спермі батька.

6. Колір очей майбутньої дитини.

Оскільки гени чоловіка домінують над генами жінки, найчастіше скульптура обличчя та відтінок очей дитини будуть як у тата.

7. Зростання майбутньої дитини.

Зростання дитини залежить від генів батька. У високих батьків зазвичай народжуються такі ж діти.

Як бути із рівнем інтелекту? Розберімося у цьому питанні.

1. Рівень інтелекту від батька його дитині чоловічої статі (сину), на жаль, не передається. Коротко кажучи, якщо батько – геніальна людина, то його син гарантовано не успадкує його чудових генів.

2. Ідіотизм від батька його дитині чоловічої статі (сину) не передається (на щастя). Якщо батько не блищить, як кажуть, розумом, його син буде іншим за рівнем розумового розвитку. І це добре.

3. Рівень інтелекту від батька генетично може успадковуватися лише дитиною жіночої статі (дочкою). Але лише наполовину.

4. Спадкувати рівень інтелекту дитина чоловічої статі може лише від матері, яку вона успадкувала від батька.

5. Дитина жіночої статі (дочка) генія буде рівно на 50% така ж розумна, як і її власний батько, але її син буде генієм. Якщо ж батько дурнуватий, то дочка буде вдвічі менш дурна, ніж її тато.

6. Ось тому жінок-геніїв так само мало, як і повних ідіоток. Але геніальних чоловіків і тупих чоловіків досить багато.

Какие генетические черты дети берут от мамы, а какие - от папы

Підсумок для чоловіків:

1. Щоб припустити інтелектуальні здібності вашої дитини чоловічої статі (сина), придивіться до батька власної дружини (якщо він професор, то ваш син також вразить вас чудовими розумовими можливостями).

2. Ваша дитина жіночої статі (дочка) може успадкувати лише 50% вашого розуму. Але й рівно стільки ж дурощів, властивих вам, вона також візьме собі. За рівнем інтелекту дочка буде схожа на вас. А ось дитина чоловічої статі, тобто син, успадкує усі ваші інтелектуальні можливості. Якщо хочете мати розумних спадкоємців – моліться за онука від своєї улюбленої дочки.

3. Ваші інтелектуальні можливості успадковані від матері, а точніше – від діда (її батька).

Підсумок для жінок:

1. Ваша дитина чоловічої статі (син) за рівнем інтелекту надзвичайно схожа на вашого батька, і докоряти їй такими словами: “ти такий же дурень, як твій татко” – не зовсім правильно. Слід говорити: “Ти настільки ж тупий, як і твій дідусь”.

2. Ваша дитина жіночої статі (дочка) матиме інтелект, як у батька. Її ж діти чоловічої статі (сини) вийдуть точними копіями вашого чоловіка.

Як бачите, цілком можливо передбачити інтелектуальні здібності та зовнішні дані вашої майбутньої дитини. Знання основ генетики у цьому допоможе. Головне – якої саме статі буде дитина.

Поділіться коментарем

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *