Де ховаються 9 емоцій нашого тіла та що станеться, якщо їх придушувати

Цікава інформація про те, як невисловлені емоції впливають на наш організм.

Емоції так по-різному проявляються: при злості болить голова, серце – коли нам сумно, а іноді радість просто б’є фонтаном з нашого тіла. Як виявилося, наука вже давно займається вивченням емоційного світу людини, та яку проєкцію він має на органи й системи.

“Емоційний багаж” – це буквально придушені почуття, які ховаються в нашому серці та руйнують життєво важливі функції організму

емоції

Мануальний терапевт, доктор Бредлі Нельсон з Нью-Йорка, пояснив, що невисловлені почуття спричинюють низькі частоти та вібрації в нашому організмі.

Якщо ми з ними не працюємо, не вивільняємо їх, енергія, яку вони виробляють, застрягає в нашому організмі та може проявитися через напруження м’язів, біль та інші хвороби.

Спеціаліст зі здоров’я душі та тіла, доктор психології Келлі Вінсент, описує придушені емоції як “величезний дорожній знак стоп на життєвому шляху”, котрий блокує вільний вихід енергії.

Вчені провели дослідження, в якому вивчали відповідь нашого тіла на різні емоції.

Група фінських науковців провела 5 онлайн експериментів, в якому взяли участь сотні учасників з різних країн світу.

Учасники досліду піддавалися певним стимулам, котрі породжували відповідні почуття. Їх попросили зауважити, які ділянки тіла реагували на подразник, а які залишалися неактивними під час емоційних тригерів.

Науковцям вдалося зробити висновок, що на однакові подразники люди реагували однаково, що свідчить про універсальну мапу людського тіла.

Щастя та любов проявлялися по усьому тілу

Емоційне підґрунтя щастя та любові найбільше відбивалося на м’язах живота, шлунка та кишківника – до слова, звідси і вислів “метелики в животі”. Натомість на відміну від щастя, любов не сильно позначалася на ногах.

Обидві емоції виділяють також дофамін та серотонін – гормони радості, які допомагають керувати настроєм та емоціями. Ці два нейротрансмітери спільно діють у підтриманні хімічного балансу нашого тіла.

Злість найчастіше локалізується у поясі верхніх кінцівок та найчастіше вражає серце

Можливо, тому і пояснюється потреба вдарити щось, коли ви гніваємося. Емоційна енергія досягає свого піку в руках, тож чимдуж хочеться її вивільнити.

Злість вивільняє адреналін, від якого м’язи напружуються та підвищується кров’яний тиск. Було проведено навіть експерименти, в ході яких з’ясувалося, що затаєна злоба та злість призводять до серцево-судинних захворювань та ослабленої імунної системи.

Страх та почуття відрази також позначаються на руках та на серцево-судинній системі

Відповідь організму “бий або тікай” у страсі спричинена вивільненням гормонів епінефрину та нонепінефрину, які готують організм до критичного захисту.

Ці гормони посилюють активність серця та легень.

І, як і кожна інша негативна емоція, постійний страх здатен призвести до хронічного стресу, що таким чином відбивається на пам’яті й підвищити ризик серцево-судинних захворювань.

Сум ховається в грудях та голові, депресія деактивує пояс нижніх кінцівок

емоції

Науково доведено, що депресія спричиняє фізіологічні зміни в мозку, призводить до головних болів та запалення.

Відчуття страждання теж призводить до втрати інтересу до життя.

Тривожність відчувається в тазовій зоні, що стає при ній найбільш вразливою

емоції

Як і страх, через тривожність у кров виділяється адреналін, мозок готується до подолання екстремальних умов і споживає більше кисню. Прискорене серцебиття, біль в грудях, нудота – ознаки панічної атаки.

Безперервна тривога порушує нормальні функції організму та ослаблює захисні сили організму. Ми стаємо більш вразливими до захворювань, вірусів та інфекцій.

Тож не дивно, чому при хвилюванні “холоднішають кінцівки”. Можливо, це відбувається через звуження судин та недостатнє постачання крові до нижніх кінцівок.

Заздрість вражає груди та серце та може призвести навіть до негараздів із серцем

Один зі спеціалістів так описав заздрість: «Емоційна суміш страху, стресу та злості».

Це означає те, що придушування цього «зеленоокого монстра» всередині вашого нутра може призвести до хвороб із серцем, підвищення рівня адреналіну та навіть до безсоння.

Як вивільнити емоції з організму

емоції
  • Визнати все, що відчуваєте та зізнатися самому собі, що ви потребуєте професійної допомоги: Варто найперше зрозуміти свої емоції, налагодити з ними зв’язок, а потім шукати шляхи розв’язання проблеми.
  • Почати виконувати високоінтенсивні тренування: Саме під час такого виду тренувань вивільняється напруження та енергія. Сюди ж входять танці, розтягнення, йога, медитативні практики.
  • Вдатися до фізіотерапії та масажів: Міофасціальна терапія базується на масажі руками та техніках розтягнення, які фокусуються на «тригерних точках». Опісля знімається напруження та вщухає біль.
емоції
  • Лікування акупунктурою: Голки втикаються у певні ділянки шкіри – робиться це з метою вивільнення ендорфінів. Через інші точки людина звільняється від стресу та напруження.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *