Три важливі процедури які потрібно провести з смородиною ранньою весною

Ягоди смородини не тільки смачні й ароматні, вони ще й дуже корисні. А невибагливість чагарників разом зі стабільними щедрими врожаями щороку роблять смородину улюбленицями мільйонів садівників по всій країні.

Оскільки вегетаційний цикл у кущів смородини починається досить рано, то і догляд за цією культурою потрібно починати так само рано. З інтенсивним таненням снігу, можна вже сміливо вирушати на улюблену ділянку, щоб подоглядати за плодово-ягідними культурами.

Що потрібно зробити зі смородиною в березні, щоб в цьому році зібрати щедрі врожаї великих солодких ягід

1. Санітарна обрізка куща

Робити її потрібно ще до початку процесу сокоруху, значить, за визначенням, досить рано. Коли проклюнутся бруньки – різати вже небажано, тому постарайтеся зробити процедуру до цього моменту. Виробляємо обрізку куща при температурі не нижче мінус п’яти градусів. Уважно огляньте поле діяльності, видаліть всі підмерзлі, підсохлі, промерзлі гілочки. Обрізці підлягають також ті гілки, які загущают центр куща.

Пару слів про «капітальну» обрізку, коли видаляються всі гілки старше двох років. Робимо ми її по осені, відправляючи в зиму вже підготовлений кущ, а навесні лише «підправляємо» культуру. Але! Якщо ви в силу якихось причин не зробили капітальну обрізку восени, то саме час зробити це ранньою весною. Повторюємося, зробити це потрібно до початку процесу сокоруху. Це важливо.

2. Профілактика хвороб та атак шкідників

Розведіть 100 грам мідного купоросу в відрі води і ретельно обприскайте кущі. Обприскування проводимо тоді, коли на дворі стабільний плюс, навіть ночами – тобто, десь в кінці березня. На початку місяця є сенс обробити кущі окропом, для профілактики брунькового кліща. Зробити це потрібно до того, як смородина покаже перші листочки. Якщо ви раптом не встигли пролити гілки окропом, то не біда. Уважно огляньте кущі, і, якщо ви раптом помітили гілочки з неприродно великими, круглими, потворними нирками, то зріжте їх і спаліть.

3. Внесення добрив.

Чекаємо, коли сніг остаточно розтане, і вносимо підгодівлю. Ранньою весною гарні будуть азотисті добрива – наприклад, розкидати в пристовбурних просторі гранули сечовини (15 грам на один дорослий кущ), а після закрити їх в грунт при розпушуванні.

Ще в березні можна живцювати смородину – для майбутніх посадок. Тим, хто посадив живці під зиму, саме час їх провідати – як вони пережили зиму, чи все гаразд. Молодняк теж потребує догляду.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *