Зберегти молодість і красу під силу кожній жінці. Для цього потрібно підтримувати оптимальну кількість естрогену в організмі, щоденно споживаючи продукти в яких він міститься.
Краса і молодість жінки в першу чергу забезпечується здоров’ям і хорошим самопочуттям. Величезний вплив на жіночий організм надає наявність естрогенів – стероїдних статевих гормонів.
Рівень їх вмісту в крові змінюється як протягом місяця, так і протягом усього життя. При настанні клімаксу (45-55 років) відзначається різке зниження естрогенів, що знаменує закінчення репродуктивного віку жінки.
Недолік цього гормону призводить до депресій, зниження лібідо, втоми, нерегулярному циклу, погіршення стану шкіри, нігтів і волосся. Якщо з належною увагою поставитися до цього питання і стежити за вмістом гормону молодості в організмі, можна зберегти красу на довгі роки і виглядати привабливо навіть після 50 років.
Для цього варто включити в свій щоденний раціон наступні продукти:
1.Насіння льону. Відіграють роль потужного антиоксиданту. Щоденне вживання цього насіння в обсязі 2 столових ложок є ефективною профілактикою онкологічних захворювань.
2. Бобові. Горох, квасоля, сочевиця містять безліч корисних речовин. Фітогормони, що виробляються ними не зможуть повністю замінити природні гормони жінки, але значно поліпшать самопочуття під час менопаузи і сповільнять процес старіння шкіри.
3. Червоний виноград. Містить велику кількість фітогормонів і є потужним антиоксидантом.
4. Кава. Улюблений для всіх ранковий напій, приготований з якісних зерен, підвищує вміст естрогену в крові. При його вживанні не варто забувати про несприятливу дію напою на серцево-судинну систему, тому рекомендується випивати не більше 1 чашки в день. При покупці напою важливо звертати увагу на якість продукції.
5. Абрикоси і помідори. З усіх фруктів і овочів вони більше всіх збагачені естрогенами, тому жінкам варто частіше зупиняти вибір саме на них.
6. Сир тофу (соєвий сир). Соя – продукт, один з найбільш збагачених фітоестрогенами, а також він містить всі необхідні людині амінокислоти.
7. Сухофрукти. Концентрація в них жіночого гормону досить велика для того, щоб уповільнити процеси старіння, продовжити молодість і знизити дискомфорт при настанні менопаузи.
8. Червоне вино і пиво. Вживання напоїв в помірних дозах підтримує необхідну кількість естрогену в організмі, однак надмірне захоплення алкоголем призводить до зворотного ефекту.
9. Молочні продукти з високим вмістом жирності. Для нормального функціонування жіночого організму необхідні тваринні жири. Вони підтримують пружність шкіри, блиск волосся, а також відзначено, що жінки, які споживають достатню кількість якісних молочних продуктів рідше страждають від раку грудей і легше переносять клімакс.
10. Гіркий шоколад. Дієтологи давно зійшлися на думці, що вживання цих ласощів в помірних кількостях не несе для фігури ніякої шкоди. До того ж виявлено благотворну дію гіркого шоколаду: він стабілізує гормональний фон і попереджає його порушення в подальшому.
На допомогу жіночому здоров’ю також приходять відвари і настої з наступних рослин:
1.Червона конюшина. Настої і екстракти цієї рослини використовуються для пом’якшення клімактеричних проявів, однак зловживати червоною конюшиною не рекомендується, так як до кінця не вивчено її вплив на організм людини при тривалому застосуванні.
2. Хміль. Містить речовину 8-пренілнарінгенін – фітоестроген прискореної дії. Важливо знати, що його надлишок в організмі загрожує збоями в роботі репродуктивної системи.
3. Листя чорної смородини та малини. З народної медицини добре відомо, що чай з додаванням листя цих чагарників збагачує організм вітаміном С.
4. Трава деревію. Настій з цієї рослини збагачує організм фітостеринами, забезпечуючи зниження рівня холестерину, зміцнення структури клітин і вироблення колагену для здоров’я шкіри.
5. Шавлія. Відвар цієї рослини сприяє нормалізації циклу і зменшення потовиділення при настанні клімаксу.
При бажанні збагатити організм необхідними мікроелемантами варто враховувати сезонність продуктів. Зокрема, взимку купувати помідори – безглузда затія, так як в цю пору року вони практично не містять корисних речовин. Краще віддати перевагу бобовим, а покупку овочів відкласти до теплих часів.
Як нестача естрогенів, так і їх надлишок негативно позначається на стані здоров’я жінки.
При надлишку відзначаються такі симптоми:
- безпричинна дратівливість;
- головні болі, слабкість;
- збільшення молочних залоз і больові відчуття при пальпації;
- збільшення жирової маси тіла;
- крихкість кісток та інше.
Надлишок естрогену може бути наслідком неправильного харчування (надмірне вживання жирного м’яса, пива, бобових культур), нездорового способу життя, а також порушенням роботи репродуктивної системи.