Люба рахувала дні до повернення чоловіка. А сьогодні її не залишало невиразне передчуття чогось, якоїсь новини… Час пролетів швидко. Вона почула, як відкрилися вхідні двері, і побігла назустріч чоловікові. – Привіт.. Ее, я тут.. Не сам.. – Віктор ніяково посміхався. Посмішка повільно зникла з обличчя Люби

Люба готувалася до зустрічі чоловіка ґрунтовно. Зробила генеральне прибирання в квартирі, навіть вимила вікна і випрала фіранки. Будинок виблискував ідеальної чистотою. Накупила продуктів.

Чоловік подзвонив і попередив, що приїде близько сьомої години вечора. Час є. Люба замісила тісто на пиріжки. Одягла легке плаття до підлоги, розпустила волосся, яке після шпильки лежало красивими хвилями, і вийшла на вулицю. Сонце щедро дарувало тепло, легкий вітерець освіжав, і настрій від швидкої зустрічі був радісним.

За п’ятнадцять років шлюбу вони ще жодного разу не розлучалися так надовго. Люба після закінчення інституту влаштувалася працювати в поліклініку. Віктор працював на заводі інженером.

У поліклініці і познайомилися, коли майбутній чоловік прийшов до неї на прийом. Через три місяці він зробив Любі пропозицію, а ще через два місяці зіграли весілля. Керівництво заводу виділило їм в споруджуваному будинку двокімнатну квартиру, в розрахунку на майбутнє потомство.

Жили дружно, їздили у відпустку до моря. Сімейне щастя затьмарювало тільки те що у них не було діток. Обстежувалися, обидва здорові.

Віктор дружину підбадьорював, казав, що тридцять дев’ять років для жінки – не вік, у них обов’язково все вийде, треба почекати. Люба з часом заспокоїлася. Працювала. Чоловік став головною її турботою. Тому до зустрічі Віктора з відрядження вона готувалася з усією ретельністю і натхненням.

Він ніколи раніше не їздив без неї нікуди. А тут – відрядження. Повідомив напередодні, швидко зібрався, толком нічого не пояснив, крім того, що на заводі в сусідньому районі щось сталося, і треба його допомога. Віктор хороший фахівець, дітей немає, тому керівництво вибрало його. Дзвонив щодня, говорив, що скучає, працює цілими днями, щоб швидше повернутися.

Вона дні рахувала до повернення чоловіка. А сьогодні її не залишало невиразне передчуття чогось, якоїсь новини.

-Звичайно, приємної. А якої ж іще? Інших мені не треба.

Люба зупинилася біля кафе, прискіпливо глянула на своє відображення в вікні. Гарна! Синє плаття дуже пасувало їй в цей сонячний день.

А потім за столиком розгледіла якогось чоловіка і молоду дівчину. Чоловік сидів до неї спиною і нагадував… Віктора: такий же костюм, волосся.

Дівчина опустила голову, розпущене волосся майже закривали її обличчя.

-Та ні. Дурниці. Думаю про нього, ось і привиділося. Він тільки ввечері повернеться. Навіщо б йому так говорити?

Вона швидко відійшла від вікна і перейшла на іншу сторону вулиці. Бажання гуляти пропало, настрій зіпсувався, ніяк не вдавалося позбутися якогось передчуття. Люба повернулася додому, переодяглася і взялася за пиріжки.

Час пролетів швидко. Вона почула, як відкрилися вхідні двері, і побігла назустріч чоловікові. Віктор посміхнувся зніяковіло і винувато. За його спиною маячила зовсім молоденька симпатична дівчина. Люба зупинилася, немов натрапила на невидиму стіну. Посмішка сповзла з її обличчя. Згадалося кафе.

-Привіт! – Віктор зробив крок, щоб обійняти дружину, Люба відступила назад. – Пробач, що не попередив. Я не один. Не зміг сказати по телефону. Загалом, це моя дочка. Вікторія. – Він рушив з місця і трошки підштовхнув дівчину вперед.

Худенька, в джинсах і короткій футболці блідо-зеленого кольору, з короткою стрижкою, дівчина невпевнено дивилася на Любу.

Люба відкрила рот і зробила глибокий вдих.

-Я розумію, що це несподівано для тебе. Я зараз все поясню. Впевнений, ти мене зрозумієш, – квапливо заговорив чоловік, переживаючи, що Люба піде або, що ще гірше, почне сваритися.

Він взяв її за лікоть і повів у кімнату. Вона забрала руку.

-Давай розповідай.

-У тебе нічого не пересмажиться на кухні? – Віктор повів носом і принюхався.

Люба згадала про овочі, що тушкувалися в сковороді і кинулася на кухню. Встигла, вечеря не зіпсувалася. Вимкнула плиту, на важких ногах, увійшла в кімнату. У коридорі стояли чемодан Віктора і велика сумка, напевно, Вікторії. Чоловік сидів на дивані, а дівчина в кріслі навпроти.

-Сядь. – Віктор кивнув на диван поруч з собою.

Але Люба сіла віддалік, щоб добре бачити обличчя чоловіка. Помітила, що він нервує – на лобі були крапельки поту.

-Я сам не знав про її існування. Вікторія подзвонила і сказала, що її мама перед тим як її не стало взяла з неї обіцянку, знайти мене і все розповісти, щоб я подбав про неї. Ось, привіз. Не залишати ж її одну там. Вона закінчила школу. У них в місті немає інституту навіть. Ходитиме в нашому місті. Поживе рік у нас, якщо ти згодна, а на другому курсі дадуть гуртожиток. З місцями проблеми.

Він замовк, подивився на Любу.

-Це сталося до нашого з тобою знайомства. До нас на завод прийшли на практику студенти випускного курсу. Я тоді теж щойно закінчив інститут. Зустрічали Новий Рік. Я не знаю, як так вийшло…

-Будь ласка, без подробиць. – Люба стиснула губи.

-Добре. Потім вона поїхала. Ми навіть не дзвонили одне одному жодного разу, не писали. Вона нічого не сказала. Я забув про неї. А потім закохався в тебе. – Віктор знову замовк.

Він подивився на Вікторію, на Любу, зітхнув і продовжив.

-Щоб у всьому розібратися, я придумав, що їду у відрядження. Я і сам ні в чому не був упевнений. Стільки років пройшло. Хлопців на заводі попередив, щоб прикрили мене, якщо питати будеш. Якщо ти не захочеш, щоб вона жила з нами, я зніму їй квартиру. – раптово закінчив Віктор.

Новина за новиною сипалися на Любу. У неї була тільки одна думка: – Що з усім цим робити? Як жити?

Вікторія спідлоба дивилася на Любу.

-Тато сказав, що ви будете раді, у вас немає дітей. У мене є трохи грошей. Я краще піду. – Вікторія встала і попрямувала до дверей.

Віктор пішов за Вікторією, затримав, обернувся до Люби.

-Ну, скажи ж що-небудь!

-А ти впевнений, що вона твоя дочка? – Люба не рушила з місця.

-Я порахував, все збігається. – Віктор знизав плечима.

-Ах, ти підрахував. – Люба блиснула очима. – Ти ось так розповідаєш зненацька такі новини, привозиш дорослу дочку, не попередивши. І ще просиш мене сказати щось. Я не готова.

-А тато розповідав про вас тільки хороше. – подала голос притихла Вікторія, але дивилася зухвало.

-Ми зробимо тест. – Віктор подивився на Вікторію, чекаючи її підтримки і згоди.

Вікторія розглядала свої ноги.

-Добре. А тепер мийте руки і за стіл. – Люба повільно пішла в кухню.

Вона не прислухалася до суперечки в коридорі, збиралася з думками. Через деякий час вони обидва увійшли і сіли за стіл. Чоловік посадив Вікторію на своє звичайне місце, а сам сів навпроти. Їли вони, мовчки, не рахуючи захоплень Віктора з приводу смачної вечері і порад, звернених до Вікторії, що обов’язково потрібно скуштувати. Вона їла знехотя, немов робила послугу.

Довелося переставити меблі, щоб зі спальні зробити кімнату для Вікторії. Вона сиділа в ній цілими днями, листувалася з друзями по телефону. Якщо її просили щось зробити, робила, але сама ініціативи не проявляла.

Коли почалося навчання, поверталася додому пізно, вечеряла одна і закривалася у своїй кімнаті. З Любою вона майже не спілкувалася. Якщо щось було потрібно, зверталася до Віктора.

До весни вона різко змінила свій імідж, замість джинсів стала носити якісь безформні балахони, вдягала величезний довгий шарф ручної в’язки.

“Мами її напевно”, – вирішила Люба.

Після літньої сесії Вікторія оголосила, що поїде додому на канікули, скучила за друзями. Віктор запропонував відвезти її, але вона категорично відмовилася.

Люба після її від’їзду зітхнула вільніше. Та й Віктор помітно розслабився. Він дзвонив доньці, коли поруч не було Люби. Так вона думала, тому що при ній не дзвонив ні разу.

До початку навчального року Вікторія не повернулася. Вона подзвонила і сказала, що трохи заслабла і приїде пізніше. Нічого серйозного. Віктор поривався поїхати, дізнатися, чи все в порядку. Але накопичилося багато роботи.

Дощовим вересневим днем ​​пролунав дзвінок у двері. Люба відкрила і побачила на килимку перед дверима переносну люльку з маленькою дитиною. Вона вибігла у двір. Нікого. Люба внесла майже невагому ношу в квартиру, подзвонила чоловікові. Він лишив все і відразу приїхав. Коли немовля прокинулося, Люба витягла його з колиски. Під ним вони знайшли маленький пакет з документами на дитину і складений листок.

“Тато і Люба. Це Сашко, йому два тижні. Візьміть його і виховайте, як свого сина. Не шукайте мене. Вибачте. Вікторія.”

Тут вони тільки і зрозуміли, чому Вікторія одягала балахони останнім часом – приховувала вагітність, поривалася додому, в їхню з мамою квартиру. Віктор з’їздив до неї, але сусіди сказали, що як народила, так поїхала з якимось хлопцем. Куди – не знають. Пошуки Вікторії не дали результатів. Виявилося, вона взяла академічну відпустку. Але і через рік не повернулася на навчання.

Люба і Віктор залишили хлопчика в себе. Вони віддавали йому всю свою невитрачену любов і ніжність. Люба довго прокидалася ночами. Їй снилося, що Вікторія забрала у них Сашеньку. Але вона більше не з’явилася в їхньому житті…

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *